Srážka s mnohatunovým kolosem, který se řítil do zatáčky rychlostí 120 km za hodinu, měla nevratné důsledky. Podle svědectví řidiče vlaku šla Iveta přímo proti lokomotivě a v poslední chvíli si lehla na koleje. Strojvedoucí už neměl šanci zareagovat.
Zpěvačka utrpěla vážná zranění a na místě zemřela. „Nebylo možné identifikovat, o koho se jedná. Bylo těžké rozpoznat, zda se jedná o muže či ženu,“ svěřil Blesk.cz informace zdroj blízký vyšetřování.
„Kvůli nervovému zhroucení manžela Josefa Rychtáře museli o identifikaci požádat syna Jana. Ten na místě potvrdil, že se jedná o Ivetu Bartošovou, a to podle fotografie z místa nehody. Měl ji rozeznat podle jizvy na břiše a podle rukou,“ dodal zdroj Blesk.cz.
Policejní mluvčí Andrea Zoulová včera na místě tragédie uvedla, že osoba v kolejišti utrpěla devastující zranění, která byla neslučitelná se životem. Protože u sebe neměla doklady, bude její totožnost potvrzena ještě na základě testu vzorku DNA.
Blesk.cz má k dispozici fotografii z místa tragédie, kterou pořídil cestující vlaku v druhém směru jen několik minut po tragédii. „Viděl jsem tělo pod černým igelitem a hned jsem začal jsem fotit na mobil“. Mladík z vlaku vypověděl, že v té chvíli netušil, že jde o zpěvačku Ivetu Bartošovou. Zprávu o sebevraždě se dozvěděl až později z internetu.
Slzy pro Ivetu: Konec zoufalství. Tajné SMS! Co se stalo těsně před smrtí? Blesk TV