„Musím Ivetu naposledy vidět,“ znělo jasně přání Josefa Rychtáře, který se ze smrti své manželky vzpamatovává pomocí uklidňujících léků, které mu předepsali lékaři poté, co vdovec dostal psychotický záchvat, kvůli kterému mu zavolali záchranku. Zdravotníci ho po stabilizaci v domě v Uhříněvsi odvezli do bohnické léčebny.

Tam však pobyl sotva přes hodinu a v doprovodu svého syna Jana, který je mu v těžkých chvílích oporou, dobrovolně odešel. Jeho kroky však nevedly zpět domů. Zamířil totiž na patologii do Vinohradské nemocnice. Chtěl Ivetu naposledy vidět, naposledy se s ní rozloučit. Až teprve poté se vrátil do prázdného domu v Uhříněvsi, kde pak novinářům s doutníkem v ruce ukázal dopis, který Iveta čtyři dny před smrtí napsala svému synovi Arturovi, a obraz, který nakreslila Rychtářovi na rozloučenou a současně s k narozeninám, které včera měl…

Video
délka: 06:13.44
Video se připravuje ...

Slzy pro Ivetu: Konec zoufalství. Tajné SMS! Co se stalo těsně před smrtí? Blesk TV

Ještě než se setmělo, vydal se pak Rychtář s pugétem bílých růží, velkou svíčkou a v doprovodu syna ke kolejím, k místu, kde vyhasl Ivetin život. Zapálil svíčku, do kolejiště položil růže. Mezitím začali lidé před domem Ivety spontánně rozsvěcet svíčky, pokládat květiny a přinášet drobné dárečky. Andělíčky, srdíčka, vzpomínky…

Zatím není jisté, kdy proběhne poslední rozloučení s Ivetou Bartošovou. Zatímco otec jejího syna Artura Ladislav Štaidl si pohřeb nepřeje, Rychtář na něm trvá.

„I když mi pan Štaidl vyhrožuje právníky a chce pohřeb bez obřadu a bez médií, já to nedovolím,“ rozohnil se před kamerou TV Nova včera večer vdovec. „Já média nepotřebuju, ale tvrdím, že Iveta byla velká osobnost, za kterou zůstalo čtyřicet let práce, zaslouží si obřad se vším všudy,“ prohlásil Rychtář.

Video
délka: 02:50.36
Video se připravuje ...

Josef Rychtář: Iveta před smrtí viděla stíny! Blesk.cz