Středa 29. června 2022
Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka
Oblačno, bouřka 26°C

Pivní speciál v Prostřeno!: Nepodařené flambování, "patla" kuchařka i lekce čepování!

/
 • Tento týden bude Prostřeno! speciální - pivní!
  20. června 2022 ● 13:45

  Oblíbený kulinářský pořad Prostřeno! bude tentokrát speciální. U sporáků a grilů se totiž sejdou milovníci zlatavého moku a rozebírat se bude nejen kvalita piva, ale také to, jestli není znehodnocováno, když se s ním zachází jako se surovinou pro vaření…

  Čtyři muži a jediná žena. Přesně takový bude poměr sil v týdnu od 20. června, kdy se bude vařit s pivem, popíjet se bude pivo, dokonce i úkol týdne bude mít pivní příchuť. Zkrátka velká mužská záležitost. Jak se páteční soutěžící Lence podaří rozbít mužskou sílu? A dokáže, že i pivní speciál může vyhrát žena?

   

  Podávat se budou recepty obvyklé i neobvyklé, plné inovací, ale také tradic. A jak k nim zapadne úkol týdne, kterým má být chuťovka k pivu? Kdo ji odhalí jako první, kdo si na ní pochutná a kdo si jí ani nevšimne? Kdo se předvede jako taktik, kdo jako labužník? Není pochyb, že tenhle týden bude stát za to!

 • 1.

  Pondělí - Petr

  Jako první se k plotně a k pípě postaví bývalý výčepní Petr (32). Ten, i když změnil profesi a dnes se už nevěnuje čepování, ale natáčení videí, nic nezapomněl ze své práce u pípy. Petr hosty pozve k sobě domů, do krásného bytu, na jehož současné podobě se nadřel vlastníma rukama.

   

  Petrovo menu zní ambiciózně už na papíře, když Petr slibuje kachní prsa sous-vide, salátek, bagetku, polévku z pečeného květáku s kokosem, jako hlavní chod bude hovězí hrudí, pečené batáty, grilovaný ananas, konfitovaný česnek, BBQ omáčka a na závěr ještě brownies s ovocem a zmrzlinou. Jak se s tím vším ale popasuje?

 • 2.

  Pondělí - Petr

  U plotny to Petrovi půjde od ruky, jen při krájení batátů se pořeže a ruku si bude muset ošetřit. Ani krvácející zranění jej však nezastaví, nasadí fešnou rukavici a své jídlo i přes úraz vyšperkuje k dokonalosti. Jako zábava bude čepování piva, kdy Petr svým soupeřům vysvětlí, jak správně pivo čepovat. A připraví nejen názornou ukázku, ale také hosty nechá si práci s pípou a půllitrem vyzkoušet. Základem pro dobré pivo je podle něj především - správně umytá sklenice. Plus další vychytávky.

   

  VIDEO: Škola čepování piva

  Video
  délka: 01:23.16
  Video se připravuje ...

  Pondělní Prostřeno!: Škola čepování FTV Prima

 • 3.

  Úterý - Marcel

  Úterní soutěžní večeři ugriluje, uvaří a pivo načepuje policista Marcel (49). Je to pohodář a během svého večera se i docela rozpovídá. Hosté budou hádat Marcelovo povolání. Kdo uhodne a kdo bude úplně vedle? A sedí s hosty u stolu školník? Všichni se budou skvěle bavit, a to se ještě ani pořádně nenajedli… Marcel se svým soupeřům svěří s tím, že než se stal policistou, byl řezníkem a hodně cestoval po celém světě.

   

  Velkou pozornost během šmejdění vzbudí Marcelova svatební fotografie s bývalou ženou. Marcel vysvětluje, že obraz v jeho pokoji zůstal i po rozvodu, a on ho má rád, protože na snímku tehdy byli šťastní. A přidá i vtipnou historku. Vylíčí, že je fotil kamarád od policie, technik, který ho varoval: „Neblázni, vždyť já fotím jenom mrtvoly…“

   

 • 4.

  Úterý - Marcel

  Nicméně tady jde především o vaření – a Marcel chystá velice chutnou domácí kuchyni: jako předkrm candáta na grilu, jako polévku pomalu tažený vývar, roštěnou k hlavnímu chodu a na závěr příjemně překvapí panna cottou. Kdo najde v jeho rybě kosti a kdo to bude hodnotit negativně?  Zábavu nachystá tenhle sympaťák výtvarnou a celkově hosty příjemně pobaví. Kdepak, u Marcela se nikdo nudit nebude. Ocení to jeho soupeři i body, anebo dojde na nějaké to taktizování?

   

  VIDEO: Ryba, co má kosti! Body dolů?

  Video
  délka: 01:10.76
  Video se připravuje ...

  Úterní Prostřeno!: Ryba, co má kosti! Body dolů? FTV Prima

 • 5.

  Středa - Pavel

  Středa bude patřit mladému konstruktérovi Pavlovi (25), pro něj je účast v pořadu jednou velkou výzvou. Od soutěžního týdne očekává seberozvoj a nové zkušenosti, jak se prezentovat před novými lidmi. Trochu se bojí, že bude před národem za hlupáka, ale nebude to tak strašné, nakonec si se vším zdárně poradí. A to dokonce i přesto, že sice miluje pivo a grilování, ale s vařením moc zkušeností nemá… Pavel je navíc velký stresař, takže ostatní soutěžící z něj mají pocit, že si smůlu vlastně sám přivolává…

 • 6.

  Středa - Pavel

  Pavel bude mít pořádné nervy a v kuchyni zažije perné chvilky. Naštěstí ho přijde podpořit jeho přítelkyně, která mu dodá jednak psychickou podporu, ale také pomůže. Pavel chce vykouzlit paštiku s pečivem, cibulačku, marinovaný steak, americké brambory a dva druhy dipů a cheesecake. Jenomže steak nakonec nebude marinovaný a dip bude jen jeden, protože ten druhý Pavel přesolí. Co řeknou hosté na pomoc partnerky Míši? Bude s tím mít někdo problém, nebo budou mít pochopení? Kdo mu poradí, jak se zbavit přesoleného dipu, a koho „urazí“ lahvové pivo místo čepovaného?

   

  VIDEO: Zmatkař Pavel a lahvové pivo

  Video
  délka: 01:26.36
  Video se připravuje ...

  Středeční Prostřeno!: Zmatkař Pavel a lahvové pivo FTV Prima

 • 7.

  Čtvrtek - Stanislav

  Ve čtvrtek téměř celé menu na grilu připraví provozní Stanislav (28). A samozřejmě i načepuje do půllitru to, co tam patří. Své hosty nepozve domů, ale do práce. Do pevnosti Křelov, kde jim připraví tvarůžkový a hovězí tatarák, jihočeskou kulajdu se zastřeným vejcem, hovězí burger se slaninou, čedarem, karamelizovanou červenou cibulkou, BBQ omáčkou a domácí tatarkou a flambované palačinky v pomerančové šťávě s čerstvými malinami a šlehačkou. Standa kromě bulek na burgery celé menu připraví venku. A bude se mu dařit. Tedy až do chvíle, než dojde na dezert…

 • 8.

  Čtvrtek - Stanislav

  Standa se totiž chystá flambovat. Sice to už zkoušel, ale rozhodně není v této disciplíně zdatný, takže potřebuje pomoc. I když se bude bát plamenů, nakonec na ně vůbec nedojde, a tudíž budou palačinky jenom namočené v alkoholu. A to ostatním moc chutnat nebude...

  Standa má každopádně rád pivo a vyzná se i v tom, jak ho podávat. Hostům se svěří se svými zkušenosti ze soutěže v čepování. Večer začne zábavou na střelnici, kde si hosté zastřílejí o hlavní výhru – o možnost vystřelit si z opravdového děla. A překvapením pro všechny bude to, že Standa je bývalý profesionální fotbalista. Rozhodně na to nevypadá.

   

  VIDEO: Pokus o flambování

  Video
  délka: 01:28.64
  Video se připravuje ...

  Čtvrteční Prostřeno!: Pokus o flambování FTV Prima

 • 9.

  Pátek - Lenka

  Páteční vaření, grilování i piva podávání si vezme na starost jediná dáma tohoto týdne – maminka na mateřské dovolené Lenka (31). Ve svém menu vsází na grilované krevetky se salátkem, dýňovou polévku, grilovanou vepřovou panenku s pepřovou omáčkou, bramborový ježek a mini dortík.

   

  Lenka je mistr ve vymýšlení nových slov a během svého vaření jich také spoustu vtipných vymyslí. A u plotny se chvílemi i zapotí. Bude bojovat s korpusem na minidortíky, pálit toustíky, a do dýňové polévky málem zapomene dát dýni. Další průšvih budou nedopečené dobroty. Lence ale nikdy za žádných okolností nemizí úsměv z tváře, a tak z každé šlamastyky elegantně vybruslí. Bude se sice snažit štáb Prostřena! uprosit, aby její chybky nenatáčeli… ovšem to jí nevyjde. Tahle reality show musí být férová ke všem… 

 • 10.

  Pátek - Lenka

  Pánové se na Lenčino menu nicméně těší a nebudou zklamaní. U Lenky se jim bude líbit a hned to na ně dýchne pohodou a domácí atmosférou. Lenka je milá a pozorná hostitelka, nebude chybět ani legrace. A to, že sama o sobě jejich hostitelka během dne prohlašovala, že je „patla“, nevědí. Zábavu má Lenka vymyšlenou skvěle – bude totiž kutilská, ideální pro pánské osazenstvo. Zadání je jasné: sestavit zvláštní ptačí budku z připravených prkýnek, ve které nebudou bydlet ptáčci, ale panáčci. A nějaký ten alkohol.

   

  VIDEO: Lenka je „patla“ - a nedaří se jí!

  Video
  délka: 01:11.88
  Video se připravuje ...

  Páteční Prostřeno!: Lenka je "patla" - a nedaří se jí! FTV Prima

 • 11.

  Prostřeno!

  A jak celý týden dopadne? Kdo nakonec vyhraje? Objeví se v téhle partě nějaký taktik, anebo se bude hrát čestně a skutečně se bude hodnotit jenom dobře odvedená práce? Dívejte se každý všední den v 17.50 na Primě, rozhodně bude na co.

  Fotogalerie
  19 fotografií

  Aréna hvězd – Největší koncertní bomba už v září 2022! Michal David, Monika Absolonová, Dalibor Janda a spousta dalších. Vstupenky si zajistíte ZDE!

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy