Jeho autorem je hudebník a herec Slovenského národního divadla Daniel Fischer, člen kapely OJV (Orchester Jeana Valjeana).

„Vezmi si ma, vezmi si ma za muža, naše kroky ruka v ruke spoločnými stanú sa“ – zpívá herec známý z filmů a slovenských seriálů. „S návrhem na spolupráci za mnou přišli tvůrci filmu, konkrétně režisér Jakub Kroner. Já a celá kapela OJV se s ním velmi dobře známe, protože nám režíroval několik videoklipů,“ vzpomíná na začátky spolupráce Daniel Fischer, který se s kapelou OJV objevil v kostýmu soba už v prvním filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK. „Režisér nám navrhl, abychom se objevili i v letním pokračování. Nečekal jsem, že to v rámci spolupráce zajde až tak daleko,“ směje se.

Skladbu tvořil několik měsíců před natáčením filmu v době, kdy se se svou snoubenkou, herečkou Dominikou Kavaschovou, těšili na narození miminka. „Chtěl jsem takovou píseň, kterou by mohl s kytarou zahrát a zazpívat své partnerce kterýkoli muž ve chvíli, kdy se rozhodne vztah posunout na vyšší úroveň. Něco upřímného, a přitom ne patetického.  Aby to působilo mírně nemotorně, ne však trapně. Vtipně a pravdivě,“ vysvětluje hudebník a pokračuje: „Za konečnou podobou písně Vezmi si ma stojí i vynikající a talentovaný hudební producent a skladatel Adam I. Kuruc, díky němuž zní fantasticky.“

Videoklip ke skladbě vznikl v době natáčení filmové svatby v Chorvatsku. To původně mělo trvat dva celé dny, ale protože na konci prvního přišla od moře vichřice, která zničila a odnesla rekvizity, na realizaci klipu zůstala druhý den necelá hodina. „Byla to jediná a poslední možnost, kdy jsme měli na place úplně všechny herce. Chtěli jsme využít autentičnost svatební atmosféry. Vzhledem k tomu, že se už stmívalo, mohli jsme jet jenom jednou, točili jsme to jako jednozáběrovku, bez střihu a v čisté herecké improvizaci,“ prozrazuje režisér filmu a videoklipu Jakub Kroner, který k účinkování v klipu pozval všechny herce.

Pro zpěváka a kapelu OJV to už začalo vypadat beznadějně. „Najednou se s režisérem nahrnula hromada lidí, herci, tvůrci, všichni na skladbu začali spontánně tancovat. Skákat, zpívat si ji a bavit se,“ říká. Fanoušci filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK tak mohou vidět v jednom klipu všechny své oblíbené herecké tváře: Táňu Pauhofovou, Jána Koleníka, Zuzanu Norisovou, Gabrielu Marcinkovou, Antóniu Liškovou, Aničku Kadeřávkovou, Jiřího Bartošku, Dagmar Havlovou, Emíliu Vášáryovou, Marka Vašuta, Tomáša Maštalíra i Marka Majeského. „Stal se takový malý zázrak a ten zázrak se, věříme, podařilo zachytit na kameru,“ dodává s úsměvem zpěvák, který měl v té době dvojnásobný důvod k radosti. Krátce před začátkem natáčení klipu se mu narodila dcerka...

Videoklip Vezmi si ma mohou fanoušci filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK zhlédnout na youtube a skladbu si poslechnout na hudebních platformách SPOTIFY a ITunes.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK2: Dobro došli přináší již brzy do českých kin společnost FALCON od 30. prosince, v předpremiérách od 26. prosince.

VIDEO: Šťastný nový rok 2: Úspěšná romantická komedie se dočkala pokračování

Video
Video se připravuje ...

Šťastný nový rok 2: Úspěšná romantická komedie se dočkala pokračování Falcon

Fotogalerie
18 fotografií