Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

(Před)vánoční Prostřeno!: Koňská hlava, muž v sukni i krabicák vydávaný za archivní víno!

/
 • Tato partička je vskutku veselá!
  13. prosince 2021 ● 14:30

  Poslední premiérový týden Prostřena v tomto roce bude tentokrát vánoční – taková malá vánoční generálka, o kterou se postará mladá a neklidná pětice. Stejně jako obvykle se bude hrát o 60 tisíc a další tisíce v divácké volbě, hostitelskou čest k tomu… a možná i nějaký ten vánoční zázrak.

  Jinak bude všechno: recepty tradiční i originální, stromečky, prskavky i cukroví. Pomůže nám po třetí adventní neděli tohle Prostřeno! naladit se svátečně? Porovnejte si s pěticí soutěžících tradice, recesi i snahu o skvělé vaření. Nudit se tento týden rozhodně nebudete, jelikož někteří z těch, co se na televizní obrazovce rozhodli předvést svůj kulinářský um, jsou skutečně svéráznými osobnostmi!

 • 1.

  Pondělí – Jana

  Jako první svůj kulinářský um předvede studentka Jana (26). Ta hosty pozve na chatu, kde se jako brigádnice stará o domácí zvířata. Své menu se rozhodne připravit na peci – a to je rozhodně velká výzva. Navzdory prostředí ale vsadí na moderní sváteční kuchyni, tedy speciálně připraveného lososa, trhanou kachnu a další dobrůtky, například lokše. Kdo je zná, kdo ne? A koho neosloví? Jeden z hostí si dokonce postěžuje, že neměly žádnou chuť. „Necítil jsem tam vůbec žádný výrazný chutě, takže to bylo pro mě čistě jenom jako obal toho jídla.“

 • 2.

  Pondělí – Jana

  Večer u půvabné Jany se stane zajímavým zejména ve chvíli, kdy se mezi soutěžícími objeví dáma v županu. Monika totiž tento druh oděvu miluje a má ráda i králíky. Jednoho chtěla vytáhnout z králíkárny a připravit na smetaně... Ostatní jsou z jejího počínání notně na rozpacích, jelikož si nejsou jisti, zda je to legrace, anebo to myslí vážně. Nálada bude u stolu ale jinak výborná, hosté si například vyzkouší známý vánoční zvyk – krájení jablíček.

  VIDEO: Pondělní Prostřeno!: Králík na smetaně

  Video
  Video se připravuje ...

  Pondělní Prostřeno!: Králík na smetaně 

 • 3.

  Úterý - Monika

  V úterý bude vařit Monika (21). Ovšem slovo vařit je možná příliš silné. Nejde jen o recesistické okénko? Kdo její náladu u stolu vydýchá a kdo by si dal oblíbený Mončin pokrm – mleté slimáky? Její vánoční jídla jsou celkově plné překvápek. Kapr není kapr, ale kuřecí, a při přípravě menu padne hodně vajíček. A taky pomerančů a slivovice. Dojde také na podvod s vínem. Krabicové víno nalité do karafy, vydávané za luxusní ročník… Kdo tenhle podvod pozná?

  VIDEO: Úterní Prostřeno!: Podvod s vínem

  Video
  Video se připravuje ...

  Úterní Prostřeno!: Podvod s vínem 

 • 4.

  Úterý - Monika

  Zábavu rozhodně nečekejte normální, budou se sice zpívat koledy, ale s nasazenou koňskou hlavou. Kdo se přidá, kdo odmítne podílet se na něčem tak bizarním? Také úkolu týdne se Monika zhostí netradičně. Jako rodinný tradiční pokrm bude podávat sardinky se šlehačkou. Ochutnají tuhle originální pochoutku ostatní, a komu takto připravené olejové rybičky zachutnají? Dotáhne Monika tenhle vydařený pokus o nadsázku do konce? Možná ani tak ne její hosté, ale provokatérka Monika si celý večer náramně užije…

 • 5.

  Středa - Pavel

  Ve středu soutěžní večeři připraví umělec Pavel (30). Pro toho je účast v Prostřeno! velká výzva. Má za sebou totiž vážný úraz ruky, který mu život obrátil naruby. Strčil totiž ruku do cirkulárky. Po dlouhém boji může Pavel s rukou zase hýbat a je zvědavý, jak si poradí při soutěžním vaření. Pavel vsází na mexickou vánoční kuchyni, jelikož má Mexiko rád a ještě radši by se do něj jednou rád podíval. Pavlovo menu je docela náročné, peče celou, šestikilogramovou krůtu, například. A to poprvé v životě! Polévka bude plná fazolí a zábava rovnou dvojitá. A s pomocí maminky si Pavel poradí i s úkolem týdne.

 • 6.

  Čtvrtek - Kristýna

  Ve čtvrtek hosty čeká vánoční večeře na samotě u lesa. Tam je do starobylé chaloupky pozve Kristýna (31). Pokud není lockdown, pracuje v pohostinství. Měla dokonce i svou hospůdku – a zase by si nějakou ráda otevřela, tahle práce ji hodně baví. Kristýna chystá českou klasiku, připraví paštiku, vývar, vánoční šunku a dezert bude banánový. Jenomže se jí při přípravě menu moc nedaří. Má málo nádobí, nefunguje jí indukce, a občas jí chybí nějaké suroviny… Knedlíčky do polévky proto udělá z toho, co doma má. Třeba z natrhaného rohlíku.

 • 7.

  Čtvrtek – Kristýna

  Její hosté nebudou s podávanými pokrmy příliš spokojeni. Zachrání večer alespoň velmi jednoduchá zábava? Ta bude totiž infantilní a ve finále celkem dadaistická. Hádat poměrně jednoduchá zvířátka by totiž zvládla i drobotina v mateřské školce. V zásadě to ale navazuje jen na úterní úlet… „Naštěstí naše skupinka to pojala docela vtipně, takže jsme si z toho asi docela udělali srandu,“ prohlásí odevzdaně Pavel.

  VIDEO: Čtvrteční Prostřeno!: Zábava

  Video
  Video se připravuje ...

  Čtvrteční Prostřeno!: Zábava 

 • 8.

  Pátek – Michal

  Jako poslední se k plotně postaví mladý dobrodruh Michal (22). Své hosty nepozve k sobě domů, ale do prostoru, který si půjčí od hasičů. Jeho spolusoutěžící čeká večeře ve velkém sále, kde se obvykle konají zábavy. Během šmejdění všichni pochopí, že je jejich hostitel velký volnomyšlenkář. Někdy nosí kalhoty a jindy zase sukně. Pro svůj hostitelský den zvolí slavnostní skládanou sukni… Nosí je proto, že mu je pohodlné, nebo proto, jak se zeptá Monika, proto, že dělá travesti show?

  VIDEO: Páteční Prostřeno!: Sukně

  Video
  Video se připravuje ...

  Páteční Prostřeno!: Sukně 

 • 9.

  Pátek – Michal

  Milovník života a cestování sází na bohaté menu, které si přivezl z cest. Co chod, to zajímavý příběh. Jak uspěje s recepty doplněnými o zážitky? Dojde například na historku, kdy spáleným masem vyhnal z úkrytu obrovského pavouka, a jelikož je to pořádný arachnofobik, při snaze se ho zbavit málem podpálil celý dům. Zábava bude perfektní – kromě ochutnávky vín přijde cimbálovka. Bude se zpívat a hrát, a dojde i na vánoční koledu. Večer, jak má být.

 • 10.

  Galerie

  Vypečená bude tahle partička, jen co je pravda. Jak ale celý týden dopadne? Kdo si odnese „vánoční“ dáreček v podobě výhry? Tak se dívejte každý všední den od 17,50 na FTV Prima.

  Fotogalerie
  10 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy