Od té doby si rodák z Mostu stihl zahrát v oceňovaných Zrádcích nebo po boku Vojty Kotka v aktuálně vysílaném Einsteinovi. Navzdory tomu, že se považuje za Čecha, musí kvůli svým vietnamským kořenům občas čelit nemístným narážkám. Nedávno byl dokonce svými kolegy nařčen, že je Číňan a může za vznik pandemie, která před více než rokem paralyzovala takřka celý svět.

„Já ale nejsem Číňan,“ brání svůj původ Lukáš Tran. Dočká se ale jen odpovědi, že „to by mohl říct každý“. Do slovní přestřelky ho vtáhnou kolegové Andrej Polák a Tomáš Jeřábek, kterým nevybíravé chování předepisuje scénář nového seriálu internetové televize Mall.tv s názvem Třídní schůzka. V něm mladý herec ztvárnil roli prodavače ve večerce a otce žáka třetí třídy. Ten se společně s dalšími rodiči účastní online třídní schůzky, jež probíhá úplně jinak, než by si všichni zúčastnění představovali. Hoang, kterého hraje, musí čelit řadě nevhodných poznámek spojených s jeho vietnamskými geny.

„S takovými narážkami jsem se setkal i v běžném životě, ale naštěstí jsem nikdy nezažil vysloveně rasovou šikanu. S věkem se to mění, myslím si, že je to hlavně o lidech, kterými se obklopujete. Moje sociální bublina si tohle nedovoluje, a ani bych se takovými lidmi neobklopoval,“ přiznává Tran, který jako rodilý Čech patří ke druhé generaci zdejších Vietnamců. „V Čechách je stále zažitý stereotyp, že všichni Vietnamci neumí česky. Ale snad i tohle se pomalu vytrácí. Jsme tady my, druhogenerační děti, a rodí se vlastně třetí generace a ti všichni už mluví perfektně česky, stejně jako já,“ dodává talentovaný herec, který si na nedostatek pracovních nabídek nemůže stěžovat.

Filmy ho přitom baví nejen točit, ale i sledovat. Ze všeho nejvíc se tak těší, až v následujících dnech vyrazí s přítelkyní do kina. „Půjdeme alespoň na pět filmů, na procházku do parku a pak na pořádné pivo,“ plánuje vycházející hvězda českého filmu, která je aktuálně k vidění na internetové televizi Mall.tv. Společně s ní v desetidílném seriálu režiséra Marka Najbrta hrají Václav Neužil, Erika Stárková, Jana Plodková, Anna Čtvrtníčková, Kristýna Badinková Nováková, Roman Zach, Marek Daniel nebo Tomáš Jeřábek.

Fotogalerie
8 fotografií