Film režiséra Jiřího Havelky pojednává o jedné schůzi majitelů bytů na půdě společně spravovaného domu, o němž má každý z nájemníků jinou představu. Snímek bodoval už v kinech, tvůrcům i hercům vynesl řadu ocenění (Český lev za scénář, za hlavní roli pro Terezu Ramba Voříškovou a za vedlejší pro Dagmar Havlovou) a úspěchy slaví i ve světě.

V České televizní premiéře si ho pustilo 1 634 tisíc diváků, zatímco konkurenční film na FTV Prima Manžel na zkoušku se musel spokojit jen s 589 tisíci diváky. A ve stejnou dobu vysílaný americký film Jasoun Bourne na Nově přilákal 539 tisíc.

A diváci jsou z filmu nadšeni i na sociálních sítích. "Málokdy jsem se tak dobře bavil u filmu, který byl celý dějově na jednom místě (nevím, jak se tomu filmařsky říká). Velice povedené komediální drama," píše jeden z diváků. "Realita v mezilidských vztazich v mikrosvětě zvaném dům. Nakonec uvěřili podvodníkům, kteří to budou řídit jako firmu. Naprosto geniální obraz naší společnosti," souhlasí další.

Film se líbil i proto, že řada diváků má z podobných domovních schůzí stejné zážitky. "Hodně drsný film, ale dost dobrý. Můj muž je dlouholetý člen výboru SVJ, byl i předseda, ten se na to nemohl dívat, protože něco podobného zažívá při každé schůzi. Ten film to vystihl velmi dobře! A samozřejmě to byla i alegorie současné české společnosti," chválí autory další ze spokojených divaček.

VIDEO: Trailer k filmu Vlastníci

Video
délka: 02:08.01
Video se připravuje ...

Trailer k filmu Vlastníci Cinemart

Fotogalerie
36 fotografií