Na statku sester Popelkových, zodpovědné a pracovité Týny (Eva Burešová) a vypočítavé a ambiciózní Sylvy (Barbora Jánová), kterou práce na farmě a vesnický život naprosto neláká, se Filip Blažek představil v roli Tomáše Buriana, který to s koňmi vskutku umí. Prostě rozený kovboj!

Coby obyvatel seriálové vesnice Slunečná se Blažkův hrdina nestará jen o koně, ale pomáhá se vším, co je potřeba. Postavě Buriana tvůrci primáckého hitu (mj. scenáristé René Decastelo a Jaroslav Sauer) přiřkli nelehký osud. Je vdovec a sám vychovává syny Matěje a Vojtu. Navíc prodal všechno, co mohl, zadlužil se, aby měl peníze na léčbu manželky. Ale nemoc ženy se stejně porazit nepodařilo.

Přežil atentát

Kromě Slunečné dostal Blažek výraznější role v seriálech Přešlapy (systémový analytik), Policajti z centra (kapitán), Případy 1. oddělení (vyšetřovatel), Přístav (spolumajitel přístavní hospody) nebo v Černých vdovách (jediný z trojice kamarádů, který přežil atentát svých manželek).

Na filmovém plátně Blažek debutoval ještě jako školák, a to hned klíčovou postavou Honzy v rodinném filmu Vyhrávat pomalu z roku 1984. Kromě již zmíněných krasavců v Nesmrtelné tetě a Andělské tváři se předvedl v roli urozených mužů, zejména princů. Pamatovat si jej diváci mohou také třeba z komedií Probudím se včera nebo Věčně tvá nevěrná.

Fotogalerie
8 fotografií