Tehdy noční můra, dnes temné vzpomínky. Když se představitel náčelníka kriminálky nadporučíka Břetislava Kubáta ohlédne zpátky v čase, kdy ho kvůli nemocné slinivce museli ihned převézt do motolské nemocnice, vybaví si, jak zoufalé to bylo, když se snažil vstát z mrtvých, aby o své účinkování v tehdy novém seriálu nepřišel...

„Když se dneska při reprízování na seriál dívám, hned si vzpomenu, jak mi tehdy bylo zle,“ prozradil deníku Aha! Frej. Nemohl nic jíst, pouze bezvládně ležel na jednotce intenzivní péče a modlil se, aby těžké bolesti začaly ustupovat. „Dávali mi kapačky, a jednou dokonce i klystýr. Bylo to příšerné,“ vzpomíná dál herec.

Z pražského Motola ho pustili jen pár dní před začátkem natáčení. Nechtěl nechat kolegy ve štychu a jako správný náčelník hned po propuštění už pádil lapat padouchy do pražských ulic. „Byl jsem ještě jako mátoha. Divím se, že to divákům nebylo divné. Vždyť jsem tam ve srovnání se seriálem Nemocnice na kraji města skoro poloviční,“ vzpomíná Frej s úsměvem.

Fotogalerie
34 fotografií