Divoký hon je součástí mezinárodního koprodukčního projektu Jinací, jehož další dva snímky vzniknou v Polsku a na Slovensku. Film se odehrává ve středověké vesnici plné démonických masek. Do kin dorazí v roce 2021. ČTK o tom za tvůrce informovala Martina Chvojka Reková.

Dílo chce navázat na úspěchy krátké temné pohádky Lesapán stejného autorského týmu. Lesapán byl nominovaný na Cenu Magnesia za nejlepší ́ studentský film, koupilo ho HBO Europe a byl uveden na více něž šesti desítkách festivalů po celém světě, kde získal několik ocenění.

„Pohádka Lesapán bezpochyby přispěla ke zvednutí zájmu o temný žánr v Čechách a vznikající Divoký hon je tak logickou návazností. Mysteriózní hororový film je inspirovaný středoevropskými mýty, které sleduje očima prokletých bytostí. Svým pojetím nadchne i milovníky temných příběhů s prvky fantasy a tematicky laděných počítačových her,“ uvedl producent ze společnosti Bionaut Vratislav Šlajer.

Celovečerní debut Divoký hon vypráví o hladovějící vesnici, která obětuje pro blahobyt novorozeně nadpřirozeným bytostem. „Jedním z hlavních záměrů vzniku Divokého honu je oživit tradici starých českých legend a pověstí, tradici erbenovskou, později možná i váchalovskou sahající až do jisté inspirace Ladislavem Klímou,“ podotkl dramaturg filmu Vojtěch Mašek.

Divoký hon je součástí antologie Jinací, která zahrnuje filmy Vodník a Hejkal, které vznikají v Polsku a na Slovensku. Všichni tvůrci se inspirují středoevropskou historií, lidovou slovesností a folklorem, přičemž každý ze tří filmů vypráví jeden samostatný příběh prokleté bytosti prostřednictvím temné mytické pohádky.

Autorem námětu všech tří filmů je Petr Koubek. V Polsku režíruje Vodníka podle scénáře Mateusze Pacewicze Piotr Zlotorowicz a režie slovenského Hejkala podle scénáře Mira Šifry se ujal Lukáš Hanulák.