Přestože Dana Bartůňková už moc nenatáčí, ze světa showbyznysu nezmizela. Jako autorka a režisérka večerních i dětských představení vystupuje po celé České republice se svojí divadelní společností a společně s partnerem Jiřím Sequensem se zabydleli v Metropolitním divadle v Praze. „Mám spoustu práce, píšu, režíruju. Prý jsem nejhranější autorka v České republice,“ chlubí s tím, že hraní je pro ni spíš odpočinková a výjimečná situace.

„Neustále mě lákají do různých epizodních rolí, ale odolávám. Jsem ze staré školy, takže si trošku dávám bacha, co by mě bavilo, a nejdu do všeho. Krejzovy jsem vzala ráda, líbí se mi. V plejádě těch neustálých ordinací a vražd jsou svěží seriálový vánek. Tady tu kartářku jsem si střihla za jeden den. Přitáhne mě Kaira, já všem vykládám karty a zblbnu celou domácnost.“

Kartářka v Krejzových se herečce hodila do krámu, sama totiž na takové věci věří, a dokonce jí bylo řečeno, že pro výklad a esoteriku má předpoklad. „Mám kamarádky, které mě k tomu přivedly a tvrdily mi, že mám nějakou auru, se kterou bych měla pracovat. Takže na výklady karet a podobné věci věřím. Jen u toho samozřejmě musíte zapojit vlastní rozum. Je to o instinktu a člověk by ho měl poslouchat. Kdybych se nechala uchlácholit a všemu věřila, tak by to asi dopadlo špatně,“ přiznává herečka, které nikdo ani po té řádce let princeznu Angelínu neodpáře.

Samozřejmě, že mě lidi poznávají. Děti si chodí po představení pro podpis i s rodiči. Mají u sebe vytištěnou fotografii Angelíny. Jednou se mi dokonce stalo, že se na mě to dítě tak podivně koukalo, a nakonec se mě zeptalo, zda jsem při natáčení pohádky měla masku. Logicky, čas běží a děti jsou krásně upřímné a nemůžete se na ně zlobit,“ směje se herečka, která na pohádku S čerty nejsou žerty nedá dopustit a je ráda, že měla to štěstí si v ní zahrát. „Jsem hrdá, že jsem to hrála, a je neuvěřitelné, že si mě tenkrát režisér Hynek Bočan vybral.“

Jak dnes herečka vypadá a co předpoví Báře Damové a celé rodince, tak na to se můžete podívat už dnes večer ve 20.15, kdy Krejzovi startují.

Video
délka: 01:36.77

Princezna Angelína Dana Bartůňková se na skok vrátila k natáčení FTV Prima

Fotogalerie
32 fotografií