„Já to tady miluju. Tři a půl měsíce jsem tady žil a nemám na to žádné negativní vzpomínky. Chodil jsem tady do tělocvičny, do hospody – bylo to pro mě asi nejkrásnější natáčení vůbec,“ vzpomíná herec na svůj pobyt ve městě proslulém vysokou nezaměstnaností a značným počtem romských obyvatel.

Šestá šance

Přestože pochází z Českých Budějovic, severočeský Most mu přirostl k srdci, stejně jako jeho role. „Luděk je opravdu trochu debil. Potřebuje víc než druhou šanci. Opravdu, marná sláva, ten kluk potřebuje pátou až šestou, než mu to doteče, ale myslím si, že i díky téhle charakteristice se bude lidem líbit,“ popsal Hofmann svou postavu v rozhovoru pro Český rozhlas.

„Spoustu věcí je mu jedno, spoustu věcí přechlastá. Má spoustu keců, co ten Most potřebuje. A to, že má nějaký rasistický podhoubí? To má v tom Mostě asi kdekdo... A myslím si, že ho nemá ani příliš důsledný, že skutečnou nenávist k Romům ani nepociťuje...“ dokresluje svéráze Luďana.

Měli byste vědět...

➤ Martina Hofmanna dosud televizní diváci znali nejvíc díky roli Jardy Hejla z nekonečného seriálu Ulice.

➤ V seriálu Most! má dítě s Jitkou Čvančarovou (40), s níž v minulosti skutečně tvořili pár. Vztah ale rozbily Martinovy zálety.

Prušinovský a Kolečko už Hofmanna obsadili v předchozím společném projektu Trpaslík.

Fotogalerie
31 fotografií