Ani z rychlíku neodpovídá tradiční představě skromného a pokorného služebníka božího. Do hlavní role proto nemohl obsadit nikoho jiného než smyslného Judea Lawa (45). Papež přece musí být sexy!

Sorretino už mnohokrát dokázal, že se nebojí obnažit všemožná klišé až na kost. Velká témata mu nejsou cizí. Jednou je to mafie, podruhé lichvařina, v Mladém papežovi si ukousl pěkně delikátní církevní soustíčko. A rozjel to, jak jinak, než ve velkém stylu. Už samotné první scény jasně křičí, tohle bude něco! Sen, v němž papež přelézá přes tělíčka novorozenců, či záběr na honosné prostory vatikánského paláce… a nu na zadek svatého otce, který se zrovna obléká. Tady fanynkám Judea nejspíš poskočilo srdíčko.

Herec pro postavu Lennyho Belarda, prvního amerického papeže Pia ve Vatikánu, navíc mladého a krásného, nemohl být zvolen lépe. Sorrentino sáhl po jistotě, a jako by napsal Lawovi roli na míru. Ten v celé desetidílné sérii doslova exceluje. Je v té roli natolik přirozený, jako by davům dával požehnání snad odjakživa. Postava je napsaná bravurně. S lehkostí si pokuřuje v honosných exteriérech, pobuřuje všechny ostatní kněží, rozbíjí jejich intriky, a navíc nehorázně vtipkuje. Vážně třeba řekne, že nevěří v Boha, nechá všechny své služebníky vydechnout zděšením a pak se rozesměje, že to byl jen vtípek.

Tenhle papež se má rád, neustále se nakrucuje před zrcadlem a ví, že je krásný, dokonce se nestydí vám to říct do očí. Takový namyšlený narcis jako zprostředkovatel mezi lidmi a Bohem? Ano, Sorrentino se s tím nepáře. Některé scény jdou do takové absurdity, až nutí diváka udiveně pozvednout obočí a zasmát se. Jiné jsou však zase natolik mrazivé, doprovozené geniálním soundtrackem, jak to dohromady umí namixovat jen Sorrentino. Jeho nezaměnitelný rukopis se táhne celým seriálem jako zlatá nit. Jeho záliba v absurditě, ve hře se světlem, v rozvíjení vedlejších linek příběhu vlévá papežovi do žil mladou bouřlivou krev. Sorrentino zkrátka divákovi nabízí hotové náboženské orgie, navíc se mu podařilo vyhnout nudě a klišé, takže zábavu máte na všech deset epizod zaručenou!

Fotogalerie
21 fotografií

Podívejte se na nejočekávanější seriály roku 2019 podle Info.cz