S rekonstrukcí domu sice muž své rodině pomohl a vypadalo to, že ho opravdu mrzí, jak se dřív choval. „Trpěl tím, ale už to překonal. Bylo to pro něj hodně těžké, protože z toho nevyšel úplně dobře,“ přiznala pro TN.cz jeho bývalá partnerka Šárka (41), podle níž zatím finanční problémy rodiny nejsou minulostí. Ovšem manžel je už alespoň netáhne ke dnu. „Snažím se to nějakým způsobem napravovat,“ tvrdí.

Jenže pokud diváci čekali happy end v podobě návratu k manželce a dětem, spletli se. „On se nezmění. Byli jsme spolu 20 let, měli jsme 20. výročí předtím, než odešel. To je kus života. My jsme se pro sebe narodili, my k sobě patříme, máme se oba dva rádi. Už kdysi jsme si řekli, že jsme jako Romeo a Julie – máme se rádi, ale nemůžeme být spolu. Už jsme se přes to přenesli, u nás zvítězil rozum,“ vysvětlovala žena s tím, že finančně jí muž pomáhá.

„Nefunguje ale to, že by je vzal na výlet. Přisuzuju to tomu, že nemá čas a je vyčerpaný – pracuje od rána do večera a má svou přítelkyni, takže i ta s ním chce být,“ popisuje situaci trojnásobná máma, jejíž potomci Klára (16), Libor (13) a Maruška (10) podle ní nastalé změny zvládají dobře. „Děti potřebovaly klid, ale tady panoval strach z toho, co bude, co on zase vymyslí. Děti jsou rády, že jsme se dokázali rozejít v klidu. Zůstali jsme výbornými přáteli.“

Zatímco mladšímu Liborovi a Marušce se prý po otci stýská, starší Klárka je nekompromisní. „Táta mi vůbec nechybí. Mám mamku a taťku mám jako strejdu nebo někoho, kdo sem chodí na návštěvu. Myslela jsem si, že se na nás vykašle i s rekonstrukcí. On vždycky něco slíbí a pak se na to vykašle,“ vysvětlovala dívka, která dříve trpěla i psychickými problémy.

VIDEO: MISE NOVÝ DOMOV: Dojemný vzkaz od otce, který zadlužil rodinu!

Video
délka: 00:49.03

MISE NOVÝ DOMOV: Dojemný vzkaz od otce, který zadlužil rodinu! TV Nova

Teď už je prý na tom ale lépe. Pomohla jí ostatně i Mise nový domov v čele s moderátorkou Terezou Pergnerovou (44), jelikož zatímco dříve celá rodina žila v jedné místnosti, teď má každý z nich konečně doma prostor jen pro sebe. „Jsem za vlastní pokoj ráda. Bývám ještě hodně protivná, ale takhle aspoň nemusím být všem na očích. Zalezu si do pokoje, kde nikdo neotravuje mě a nikoho neotravuju já,“ pochvaluje si Klára.

Stejně tak i její sestra má z vlastního pokoje radost. „Mám tam svoje soukromí, když jsem naštvaná, můžu si tam do něčeho bouchnout.“ Puberťák Libor pochopitelně ve svém pokoji tráví asi nejvíc času. „Jsem tam zalezlý pořád. Nedokážu už si ani představit, jak to bylo předtím. Už jsem si na to zvykl. Jsem hodně spokojený,“ vysvětloval s tím, že se teď i začal učit, jelikož má na to konečně klid. Díky tomu se ve všech předmětech zlepšil.

Na novou podobu domova po rekonstrukci si musela asi nejvíce zvykat maminka Šárka. „Změnilo se asi úplně všechno – prostor, nálada, způsob života. Předtím jsme byli pořád spolu, teď jsme každý zvlášť,“ objasnila. „Já se učím teprve teď být sama se sebou, předtím jsem byla pořád s dětmi. Ze začátku mi to nebylo příjemné, teď už si to ale užívám,“ dodala.

VIDEO: Mise nový domov: Jak žila Šárka s dětmi na začátku?

Video
délka: 01:35.04

Mise nový domov: Další těžký úkol pro Terezu Pergnerovou! TV Nova

 

Fotogalerie
25 fotografií