„Koní jsme měli snad víc než lidských herců,“ prozradil Blesku režisér Karel Janák (47). „A musím říct, že byli naprosto skvěle připravení, takže nám nekomplikovali natáčení,“ zdůraznil. To se ovšem nedá říct o hercích.

Tak třeba představitel prince Jana měl při natáčení velký problém. „S Patrikem Děrgelem se pracovalo skvěle, pokud ale zrovna neseděl v sedle nebo nestál dál než deset metrů od koňských kopyt! V tu chvíli pořád řešil, co který oř udělá – jestli se na něj náhodou nějak křivě nepodíval nebo to veselé zaržání neznělo trochu zlověstně... Ale hřebečka měl hodného a vycvičeného, takže se bál zbytečně,“ zavzpomínal režisér s úsměvem.

Zato představitel proradného prince Karla si v sedle pořádně zkusil.Kryštof Hádek dostal koně naučeného stavět se na zadní. A když byl v plné zbroji, tak ho napadlo, že by si mohl vyzkoušet svou dovednost a začal se vzpínat ostošest!“ vyprávěl Janák pobaveně. Na place mu ale do smíchu nebylo...

„Kdyby Kryštof v tom brnění spadl, tak by to byl asi pořádný průšvih! Ale dokázal se velmi zkušeně udržet v sedle a vysloužil si obdiv celého štábu, včetně těch nejostřílenějších kaskadérů,“ dodal režisér.

VIDEO: Kryštof Hádek miluje návštěvy hradů a zámků

Video
Video se připravuje ...

Kryštof Hádek miluje návštěvy hradů a zámků Adam Balažovič

Fotogalerie
14 fotografií