Jako první se za Richarda Müllera provdala paní Soňa, s níž má zpěvák dceru. „Prvních pět let bylo skvělých. A těch dalších pět… Z těch jsem raději mnoho vytěsnila,“ vzpomíná v dokumentu Richard Müller: Nepoznaný, jehož premiéru uvede ČT2 ve 21.00 hodin.

Podobně smířlivá je pak i Iva Bittová, která přiznává, že na začátku vztahu měla růžové brýle. O to bolestivější byl pak pro ni náhlý konec známosti.

Točili jsme s nimi po konzultaci s Richardem. Tenhle nápad se mu líbil stejně jako nám. Za nic jsme se neschovávali, na rovinu jsme řekli, že budeme intimní a otevření. A takoví jsme i byli. Ivu Bittovou jsme natočili jako první. Nikdy předtím se o vztahu s Richardem nevyjadřovala. Soňa na naše intimní otázky neodpověděla. Byla ale milá. Připravila si pro nás ‚partnerský‘ statement, z kterého se dalo hodně věcí pochopit. Řekla, co chtěla říct, tečka. My jsme to respektovali. Wanda neměla problém mluvit o čemkoliv,“ prozradil režisér dokumentu Miro Remo.

Režisér dokumentu Miro Remo odhaluje intimní pohled na zpěvákův život, jeho vzestupy a pády. Dokonce do něj použil autentické videozáběry, které pořídil sám Richard Müller na večírcích.

„Jednoho dne nám Richard řekl, že má doma krabici plnou videomateriálů ze svého ‚zlatého‘ období, kdy točil desku Nočná optika. Sám cítil, že to, co točíme, není to pravé ořechové. Chybějící energie a spontánnost z dob minulých je daní za nemoc, která ho omezuje. A tak nám poskytl archiv, který ostře kontrastoval s jeho současnou podobou, s jeho dnešním životem,“ svěřil se Remo.

Snímek, který se točil tři roky, mapuje také pohled na jeho boj s neléčenou a konzumací drog uspíšenou psychickou poruchou, maniodepresí, kterou trpí už více než dvacet let.

Video
délka: 02:12.82

Trailer k dokumentu Richard Müller: Nepoznaný Richard Müller: Nepoznaný

Fotogalerie
24 fotografií