3. červen 2020
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor

Líza Simpsonová: Už 28 let je osmiletá holčička! Znáte její tajemství?

/
 • Líza Simpsonová: Už je jí 28 let 8! Do nové sezony s novým hlasem
  2. května 2017 ● 09:20

  Líbezné bodlinky, perlový náhrdelník, oranžové šatičky a sexy chrapláček. Ve 28. sérii, kterou vysílá Prima Cool, už ovšem osmiletá Líza Marie Simpsonová nemluví hlasem Heleny Štáchové (✝72), ale Ivany Korolové (28).

 • 1.

  Vegetariánka

  V epizodě Líza vegetariánkou jede do Pohádkové vesnice. Tam si zamiluje jehňátko, večer nad jehněčím si ale uvědomí, že nemůže jíst malou ovečku ani žádné jiné zvířátko. Její rozhodnutí nejvíc trápí nenažraného tátu Homera, ale Líza nakonec neustoupí. I díky Paulu McCartneymu.

  Líza Simpsonová

 • 2.

  IQ 159

  Největší šprtka a moralistka s IQ 159. V epizodě Líza bortí mýty zjistila, že zakladatel Springfieldu Jededajah není hrdina, ale lhář a podvodník. Iluzí zbavení spoluobčané ji prohlásili za nepřítele lidu.

  Líza Simpsonová

 • 3.

  Buddhistka

  V epizodě Malověrná Líza je třeba opravit kostel, jenže pan Burns z něj udělá chrám reklamy. Líza je tím znechucena a s pomocí Lennyho Carla a Richarda Gerea se z ní stane buddhistka.

  Líza Simpsonová a Richard Gere

 • 4.

  Zpěvačka

  Svým hlasem vyléčila celou rodinu a pak se přihlásila do pěvecké soutěže. Úspěch měla i díky tátovi Homerovi, který jí dělal manažera a psal jí ty nejdojemnější písničky.

  Hudební číslo měla i při účasti v soutěži Malá Miss Springfield.

 • 5.

  Předsedkyně žákovské rady

  Díl na motivy muzikálu Evita. Získala si srdce a hlasy žáků, ale ředitel a inspektor z ní měli strach. Lstí ji nechali podepsat mj. zrušení tělocviku. Když pak škody napravila, odstoupila.

  Líza Simpsonová jako Evita

 • 6.

  Milovnice zvířat

  Má kočku Sněhulku, ale nikdy nezanevře ani na Bartova psa Spasitele. Když zachránila topícího se mývala, stala se veterinární stážistkou. Jejím největším snem je mít poníka.

  Lisa Simpsonová

 • 7.

  Budoucnost

  Několik dílů ukazuje rodinku v budoucnu. Většinou nezaměstnaného Barta, Meggie jako rockovou hvězdu a Lízu v manželství s Milhousem. Jednou ale byla prezidentkou USA.

  Prezidentka Líza

 • 8.

  Líziny české hlasy

  Helena Štáchová

  Vedle Lízy Simpsonové, které propůjčila sexy chrapláček, je její hlas neodmyslitelně spojen i s Máničkou. Helena zemřela 22. 3. 2017 na rakovinu. Už týden před tím ale předala úlohu dabérky Lízy Ivaně Korolové.

  Ivana Korolová

  Herečka, zpěvačka a zkušená dabérka se stala novým hlasem přemoudřelé Lízy. Ivana se snažila alespoň se přiblížit sexy chrapláčku a zároveň do hlasu Lízy přidala něco svého.

  VIDEO: Porovnání hlasů Lízy Simpsonové

  Video
  délka: 00:32.92

  Dabing Liza Simpsonová – porovnání Prima TV

   

 • 9.

  Lízy kluci

  Ralph Wiggum

  Když nedostal žádnou valentýnku, Líza se nad ním slitovala a jednu mu poslala. Jenže pak do televize řekla, že ho nemiluje, což mu zlomilo srdce.

  Ralph Wiggum

  Milhouse Van Houten

  Nejlepší kamarád Barta. Do Lízy je beznadějně zamilovaný po celý čas. Ona mu sice statečně odolává, ale občas mu na chvíli podlehne. Například když ji učí italsky.

  Milhouse

  Colin

  Prototyp jejího idola. Ochránce přírody, ekolog a muzikant. Byl to ale jen filmový úlet, kdy Springfield zavřeli do báně.

  Colin si zahrál ve snímku Simpsonovi ve filmu.

  Nelson Muntz

  Největší drsňák Springfieldu uchvátil Lízu svou rebelskou povahou. Vztah ukončila, když jí lhal o házení vajíček.

  Nelson Muntz

  Nick »Hemingway«

  Spatřila ho v restauraci škvírou mezi jídelními boxy. Líza v něm viděla Hemingwaye, bohužel se ukázalo, že Nick má jen plnou pusu řečí a skutek utek.

  Nick

  Fotogalerie
  90 fotografií

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy