Princezna Diana (Kristína Kanátová, 24) se má provdat za vojvodu Filipa (Ján Dobrík, 31), se kterým je odmalička zasnoubená. Její otec král Artur (Pavol Višňovský, 56) je přesvědčený, že Filip bude pro Dianu vhodným ženichem a oporou. Diana má však pochybnosti a  touží zjistit, zda je vévodova láska opravdu upřímná a  jestli s ním bude šťastná.

V předvečer slavnosti využije nabídky tajemného kouzelníka (Ivan Romančík, 66), který na jarmarku slibuje lidem odpovědi na otázky o jejich osudu a budoucnosti. Diana vypije zázračný elixír, ale až na zámku se zděšením zjistí, že jí narostl dlouhý nos, který kazí její dosud krásnou tvář. Diana se v takovém stavu nechce nikomu ukázat.

Zvláště ne otci a Filipovi, kteří by se za ni určitě styděli. V přestrojení za obyčejné děvče tajně odejde ze zámku, aby mohla najít kouzelníka a získat zpět svoji podobu. Na svém putování se setká s dobrem i zlem, a do toho všeho se ještě připlete mladý voňavkář Tomáš (Vladislav Plevčík, 24). A i když to není zrovna princ, Diana nakonec zjistí, že její nos je vlastně zázračný, protože ji přivedl k pravé lásce.

KDO JE KDO:

Princezna Diana – Kristína Kanátová

Tomáš – Vladislav Plevčík

Král Artur – Pavol Višňovský

Filip – Ján Dobrík

Florián – Adrian Jastraban

Princezna Adéla – Petra Šimberová

Královna matka – Iva Janžurová

Kouzelník – Ivan Romančík

Filmová místa:

Exteriéry se natáčely kolem Trnavy, ve Smolenicích, v Buchlově, na zámku v Buchlovicích, Mikulově, Bratislavě a na zámku v Lednici.

Fotogalerie
7 fotografií