"Chceme ukázat jeho charakter z trochu jiného úhlu pohledu. Jaroslav je vždy připraven udělat vše pro rodinu a její úspěch. Někdy se kvůli tomu pohybuje na hraně zákona nebo etiky, ale je to zároveň správný chlap se selským rozumem, který díky tomu, jaký je, posouvá rodinu a firmu dopředu," podotkl Filip Bobiňski, autor projektu a producent.

Dobový seriál První republika mapuje na pozadí osudů rodiny Valentových vývoj československé společnosti v meziválečném období. Režie nových třinácti dílů se opět ujme Biser A. Arichtev. V hlavních rolích se opět objeví Markéta Plánková, Ján Koleník, Jan Vlasák, Veronika Arichteva a další.

"V druhé sezoně zachováme základní atributy tohoto výpravného seriálu, rodinné osudy, napětí i dějové vazby na milníky meziválečného Československa," uvedl kreativní producent seriálu Jan Maxa.

"Dotkneme se i historicky signifikantních okamžiků, ať už to budou oslavy desátého výročí existence republiky, ženská emancipace ve dvacátých letech, rozvoj automobilismu, nebo postavení legionářů v poválečné ekonomice a společenském životě," dodal. V druhé řadě se vrátí i Jan Vlasák v roli Aloise, který se ve 20. letech přesunul na venkov.

"Jsem moc zvědavý, kam se má postava dostane. Naše republika se tehdy rychle měnila, těch možností je tedy mnoho. Rád si navíc sám ve scénáři hledám mezi řádky a spoluvytvářím charakter své postavy," sdělil Vlasák. První republika je výpravným seriálem, pro jehož první sérii bylo vyrobeno přes 2700 kostýmů.

V dvaadvacetidílné sérii se objevily víc než dvě stovky herců a patnáct set komparzistů. Podle Plívové první řadu seriálu První republika vidělo v průměru 1,3 milionu diváků starších 15 let. Všech 22 dílů První republiky sledoval v průměru každý třetí divák.

VŠE O SERIÁLU PRVNÍ REPUBLIKA ČTĚTE >>> ZDE!!!

Fotogalerie
14 fotografií