18. říjen 2019
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela

Jen pár tónů a máte jasno: 13 znělek, které se vám zapsaly pod kůži, aniž to tušíte!

/
 • Připomeňte si znělky z nejoblíbenějších pořadů.
  Připomeňte si znělky z nejoblíbenějších pořadů. (Profimedia.cz)
  21. února 2016 ● 20:35

  Pamatujete si na seriál Dallas, Nemocnici na kraji města nebo na Esmeraldu? Tyto pořady tvořily večerní program u televize v mnoha rodinách. Jaké byly ty další? Připomeňte si je v naší galerii.

 • 1.

  Beverly Hills 902 10

  Kultovní seriál pro mladé teenagery se začal vysílat v roce 1990. Životní příběhy hlavních hrdinů sledoval téměř celý svět a také většina mladých slečen byla zamilovaná do krasavce Brandona. Tento seriál se stal jedním z nejoblíbenějších.

 • 2.

  Pobřežní hlídka

  Nejenom krásná sexbomba s obrovskými ňadry Pamela Anderson se zapsala do povědomí fanoušků seriálu Pobřežní hlídka. Od roku 1989 mohli diváci sledovat osudy záchranářů Mitche Buchannona, Stephanie Holdenové nebo Hobieho Buchannona. 

 • 3.

  Dallas

  Seriál plný peněz, intrik a lží. Dallas pojednával o rodině ropných magnátu Ewingových, kteří mezi sebou neustále řešili sváry. Hlavně kvůli penězům. Tento seriál měl vliv na Československo, protože díky němu se u nás rozhýbalo podnikání.

 • 4.

  Alf

  Od roku 1986 až do 1990 do našich domácností pravidelně přicházel mimozemšťan Alf z planety Melmac, který miloval kočky. Seriál byl plný legrace a vyprávěl o osudech prazvláštního tvora z vesmíru, který naboural do domu rodiny Tannerových a poté s nimi začal bydlet.

 • 5.

  Esmeralda

  Snad každá žena zná telenovelu Esmeralda. Večer co večer dámy usedaly k televizním obrazovkám, aby se vžily do jihoamerické lovestory, které chtěly být součástí. Láska slepé Esmeraldy a krasavce Josého Armanda naštěstí nad všemi intrikami zvítězila.

 • 6.

  Krok za krokem

  Rodinný sitcom v čele se Suzanne Sommersovou a Patrickem Duffym, který si střihl také roli v seriálu Dallas. Ústřední dvojice spolu vychovávala šest dětí, které se po sestěhování upřímně nesnášely. To celou rodinu přivádělo do vtipných situací a tím si seriál získal srdce neuvěřitelného počtu diváků po celém světě.

 • 7.

  Pevnost Boyard

  Napětí a akce. O tom byla soutěž Pevnost Boyard, při které se soutěžilo v nebezpečných úkolech o klíče, díky kterým mohl vítězný tým získat hromadu zlaťáků. 

 • 8.

  Večerníček

  Každý z nás se díval jako malý na Večerníček. Možná si ho ještě někteří nenechají ujít ani dnes. Znělka s chlapcem Večerníčkem v papírové čepici se vysílala od roku 1965.

 • 9.

  Reklama

  V roce 1969 vytvořil Eduard Hofman znělku, která měla oddělovat reklamu od televizního programu. Ve znělce figurovalo vajíčko, které budou znát hlavně diváci, kteří sledovali Československou televizi.

 • 10.

  Včelka Mája

  Pohádka Včelka Mája patří mezi nejoblíbenější příběhy u nás. Navíc znělku k ní nazpíval sám Mistr Karel Gott a její melodie se dostala až za hranice. Němečtí fanoušci ji také milují. 

 • 11.

  Rodina Nessova

  Pohádkový seriál Rodina Nessova se vysílal od roku 1984. Chvíli dokonce zastával místo Večerníčku. Tak se dostal do povědomí dětských diváků a stal se velmi oblíbeným.

 • 12.

  Nemocnice na kraji města

  Nemocnice na kraji města je televizní seriál Československé televize, který podle scénáře Jaroslava Dietla natočil režisér Jaroslav Dudek. Jeho natáčení bylo zahájeno v roce 1976 s Karlem Högrem v hlavní roli primáře Sovy.

 • 13.

  Sanitka

  Sanitka je československý seriál o záchranářích, který neměl nouzi o dramatické a napínavé situace. Jeho ústřední melodie dokonce zazněla v telenovele Kasandra. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

vosavopruz: Simpsnovi,Dallas a Policejní akademie(někdy i návštěvu Modré ustřice),to si často broukám.

(21. 02. 2016 21:16)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy