Vánoční superfinále odstartovala společná píseň všech dvanácti finalistů Do They Know It´s Christmas. Ale teprve pak to doopravdy začalo.

ONLINE ZÁZNAM CELÉHO VELKÉHO FINÁLE ČTĚTE ZDE!

Fotogalerie
19 fotografií

Z hlavních hrdinů se jako první chopil mikrofonu Miro Šmajda se svým pojetím písničky Watch Over You od grungeové kapely Alter Bridge. „Sedlo to jak prdel na hrnec,“ ohodnotil jeho výkon Hejma. To Habera s Jandovou byly mnohem skeptičtější. „Mirku, ty výšky ti vůbec nesedly,“ shodli se kriticky.

To Martin Chodúr sklidil za své podání hitu Marvina Gaye větší ovace od poroty. „Jsi největší favorit a potvrzuješ to,“ řekl třeba Habera. Podobné hodnocení pak porotci vytáhli i po druhém takzvaném vánočním kole, kdy Šmajda zazpíval superhit Last Christmas od skupiny Wham, a Chodúr pak White Christmas od Franka Sinatry.

Pěvecký vrchol finále pak přišel ve třetím kole, kde Šmajda a Chodúr zazpívali písničky, které se jim podle jejich názoru nejvíce povedly. Ještě před tím ale poslal do kolen vítěz hvězdné pěchoty Ivan Kandráč se svým osobitým uchopením hitu Michala Davida Colu, pijeme colu, který předvedl i v přímém přenosu. Miro Šmajda svůj poslední sólový zpěv zahájil Gottovkou C'est La Vie, aby pak vystoupení uzavřel songem Welcome in the Jungle od Guns and Roses.

Chodúr kontroval Robbieho superhitem Supreme, na který pak navázal songem Elvise Presleyho a navíc přidal svůj fenomenální tanec. „Po tomhle výkonu říkám: SuperStar bys měl vyhrát a pak se rovnou přihlásit do StarDance,“ nadšeně aplaudovala Marta Jandová.

Ve 22:40 pak moderátoři oficiálně ukončili hlasování a pozvali si na jeviště oba superfinalisty. Ti si pak vyslechli od jednotlivých členů poroty jejich ortel. Porota se v podstatě jednohlasně shodla na tom, že by vyhrát měl Martin Chodúr.

Přes milion a čtvrt hlasů diváků nakonec rozhodlo, že vítězem Česko Slovenské SuperStar se nakonec stal Martin Chodúr.

Stačilo ovšem málo a všechno v neděli bylo jinak! Marta Jandová a Dara Rolins ho po jeho prvním zpěvu chtěly vyhodit!

Chodúr přišel na casting s tím, že by chtěl zazpívat písničky od Karla Gotta a Toma Jonese. Jenže u poroty narazil. „A neměl bys tam něco současného?“ vyzvala ho Dara. První písničku, kterou tak Chodúr před porotou zazpíval, byla Rehab od Amy Winehouse.

„Tak za tohle máš u mě malé ´NO´,“ řekla po jeho prvním výkonu Dara. „V divadle asi vypadneš, ale dostat by ses tam měl. Takže za mě jdeš dál,“ řekl mu nakonec Habera. Tehdy ještě porotci rozhodně netušili, že před nimi stojí budoucí největší hvězda soutěže.Fotbal na Facebooku