Toto a spousta jiného mě zajímalo při rozhovoru s Martou, která Blesk.cz exkluzivně odpovídá každé druhé úterý.

Fotogalerie
6 fotografií

Na úvod klasická otázka: Co říkáte na vyřazení Denise Lacha? Jako porota jste ho sice označili za nejslabšího, ale jeho odchod vás všechny dojal.
Pondělky jsou v SuperStar vždycky děsné. Všichni je nesnášíme. Musíte říct jméno jednoho z finalistů, i když nechcete. Máte dojem, že jsou všichni dobří, že už by nikdo neměl vypadnout. Ale musí. Tentokrát byl nejslabší Denis. I když byl pěkný, sympatický a pěvecky velmi nadaný.

Co tedy bránilo postupu? Nedostatek talentu to asi nebude.
Denis se nedokázal zbavit stresu, rychle se přizpůsobit, reagovat na podněty. Měl svazující respekt z velkého pódia. Jistě to bude i věkem. Pokud se nemýlím, je mu krátce šestnáct let. Ani show u Včelky Máji ho už nezachránila.

Jan Bendig včera znovu ukázal nakolik je emotivní, psychicky labilní. Už fakt, že je v čekárně, ho rozhodil. Ještě před verdiktem se napětím rozplakal. Lze vůbec s takovou přecitlivělostí v showbyznysu obstát?
Myslím, že ano. V jeho případě určitě. Střídání nálad je pro něj typické. Dokáže být v jednu chvíli nejšťastnější člověk na světě a minutu poté se topit v beznadějné depce. Smích a pláč, radost a smutek k němu prostě patří, jsou přirozené. Žádná afektovaná křeč. Honza je senzibilní génius. Tím lidi - kromě skvělého hlasu - přitahuje.

Kdo se vám vlastně v posledním nedělním kole nejvíc líbil?
Miro Šmajda se svým C´est la vie. Užíval si písničku, jeviště, bylo v tom potřebné drama, uvěřitelné emoce.

Změnila jste názor? Mira jste přece několikrát v porotě tipovali na odchod. Dara i Pavol se párkrát vyjádřili, že už nemá víc nabídnout. On však postupuje a podává lepší, divácky atraktivní výkony.
To je pravda. Buď pochopil, že musí něco změnit, aby nebyl na odstřel, anebo to s námi vzdal. Řekl si, nemám co ztratit, budu si to tedy dělat po svém. Těžko říct. Každopádně mě začíná bavit - nemá už tolik afektu a póz jako zpočátku. Trháním knoflíků v kole Madonny a Jacksona mě opravdu nebral. Teď ano, jsem zvědavá, co ještě předvede.

Martin Chodúr je v Českém slavíku Mattoni nominován v kategorii Objev roku. Zdá se vám to vůči ostatním v SuperStar košer?
Když jsem tuhle zprávu četla, tak mě to samozřejmě napadlo. Nezbývá než respektovat, že taková jsou pravidla. Ostatně nemyslím si, že by tím byli zbylí finalisté SuperStar příliš poškozeni. Všichni přeci vědí, jaká je situace. Kdo se už nyní považuje za jasného vítěze. Nominace ve Zlatém slavíku na tom nic moc nezmění. Mám dojem, že víc uškodila zveřejněná čísla profláknutého hlasování. Ta jistě soutěžící znervóznila a v podstatě ublížila i Martinovi Chodúrovi.

Váš názor tedy Marto je…
Pokud bych měla nominaci Martina Chodúra na Objev roku označit za diskutabilní, tak v souvislosti s lidmi, kteří si ji vybojovali jako bezejmenní. Začínali od píky, neměli šanci zpopularizovat se v masově sledovaném televizním pořadu. Michal Chodúr má naštěstí mimořádný talent, jenž jeho jmenování obhájí.

Při duetu Endless Love zpívaném Monikou Bagárovou a Denisem Lachem, jste vypadala velmi roztouženě. „Jde o mou osudovou píseň,“ řekla jste. Kdy se stala osudovou? Byla v tom láska?
Jasně, že v tom byla láska. Na jistém festival jsem Endless Love poprvé zpívala s německým idolem Sashou. Hrozně jsem to odmítala, ale nakonec se dala přesvědčit. Od té doby jsme spolu chodili. Trvalo to několik let.

Marto, když vyšel najevo váš vztah s Viktorem Mrázem, byla jste zaskočená zájmem médií o vaše soukromí. Už jste si zvykla?
Ne, i když se snažím. Občas jsem i něco řekla, ale způsob, jakým byly mé dvě, tři věty leckdy zneužity, mě trápí. Spíš se učím být opatrnější, uzavřenější...

Fotbal na Facebooku