Po Miroslavu Zapletalovi se stala královnou českých soutěží krásy Miss z roku 1991 Michaela Maláčová, která akorát v těchto dnech připravuje desítku finalistek na jejich velký večer. Ten proběhne v sobotu a Česko tak bude znát další svoji královnu krásy. Která to bude si musíme ještě počkat, pět rad tu máme ale již nyní.

1. Nepleťte si jména politiků

Velice zásadní pravidlo! V minulosti se totiž stalo, že finalistka poděkovala tehdejšímu ministru financí Václavu Klausovi slovy „Děkuji vám, pane Dienstbiere.“ V dnešní době je to také aktuální, vzhledem k novému složení vlády. Takže jména pečlivě nastudovat!

2. Buďte vkusné i originální

To se rozhodně nevylučuje! Originální byla třeba i poslední Česká Miss Gabriela Kratochvílová se svými krátkými vlasy a kam to dotáhla! Vkusné originality se proto vůbec nebojte. To navíc radil i před dvaceti lety Miroslav Zapletal. „Podmínkou není vysoká cena, ale zejména módnost, vkus a originalita,“ psal v knížce.

3. Nebuďte typické Češky

A co to znamená? Češky si totiž příliš nevěří a to jak v různých soutěžích, tak i v běžném životě. Zapletalova rada proto zněla jasně: „Hlavu vzhůru! Vždyť jste přinejmenším stejně krásné a šikovné jako soupeřky!“ To dokázala i Táňa Kuchařová, která se stala Miss World 2006, když porazila všechny zbývající krásky!

4. „Neposaďte se na zadek“ ze slavných a buďte samy sebou

Setkání se slavnými může dívky znervóznit, a proto by se finalistky neměly bát! Vždyť jak řekla Pavlína Baburková v roce 1994: „Po vítězství jsem se ocitla ve světě lidí, které jsem znala z novin a televize. A najednou zjistíš, že většina z nich jsou obyčejní lidé.“ Přinejhorším si je představte nahé a nervozita je rázem pryč!

5. Učte se, učte se, učte se

Podle Zapletala to bylo a stále ještě je důležité. Jak se chcete prosadit za hranicemi, když neumíte cizí jazyk? Další Zapletalovo pravidlo, které vštěpoval svým chráněnkyním, také bylo: „Vědět, co nejvíc o zemi, do které cestujete, je nezbytností nejen k jejímu poznání, ale i k vašemu prožitku z cesty. Dobře poslouží průvodcovská knížka.“

Takže až budete uvažovat o přihlášení se do soutěže Česká Miss nebo jste některou z účastnic, prostudujte si tato pravidla a řiďte se jimi, vždyť je sepsal zakladatel soutěží krásy Miroslav Zapletal!

Finalistky České Miss navštívily i redakci Blesku.

Video
délka: 01:02.16

Krásky z České Miss v Blesku: Nejvíc je zajímal sport! Jan Jedlička, Thomas Kruchina