Radoslav Brzobohatý byl ženatý celkem třikrát. Jeho první žena je – stejně jako ty následující, Jiřina Bohdalová (81) a Hana Gregorová (60) – herečka.

Studentská láska

Už je to ale dlouho, co Jarmila Kolářová stála na divadelních prknech. Ve filmu si zahrála jen jednou, a to v komedii Jak se krade milion z roku 1967. Dnes paní Jarmila žije v pečovatelském domě v Příbrami. Rozhodně to však není žádná nemohoucí stařenka, spíš rázná a energická žena plná života – tedy přesně takový typ, pro který měl Brzobohatý odjakživa slabost.

Když si Radek bral Jarmilu, bylo jim oběma dvacet. Byla to taková studentská láska. Poznali se v Praze na DAMU, kde oba studovali herectví. Jako začínající »kandrdasové « ale po škole dostali angažmá každý v jiném městě – a to byl kámen úrazu!

Video
délka: 00:42.80
Video se připravuje ...

Našli jsme první ženu Radoslava Brzobohatého Ladislav Křivan

Dítě jako pojistka

„Když on byl v Olomouci, já byla v Jihlavě. On si mě pojistil tím, že mě přivedl do jiného stavu,“ vzpomíná paní Jarmila, která v roce 1961 – po dvouletém angažmá v Horáckém divadle – porodila Radkovi dceru. Jméno dostala »po tátovi« – Radana. Po narození dcery se přestěhovali do Příbrami. „Měla jsem tam maminku a potřebovala jsem, aby mi malou po večerech hlídala. Ale to on už měl nastartováno do Prahy a zase jsme byli odloučení,“ pokračuje paní Jarmila ve vzpomínkách na manželské soužití s Radkem. „Takže to tak nějak uschnulo samo,“ dodává bez stopy hořkosti v hlase.

Vzpomínky zůstanou

Zatímco Radek nastoupil v roce 1962 do svého prvního pražského angažmá v Libni, Jarmila zůstala věrná příbramskému divadlu až do roku 1982. Poté v něm hostovala a vedla dramatický kroužek na Základní umělecké škole v Příbrami. Její žáci na ni dodnes vzpomínají s láskou, měla k nim prý až mateřský vztah. Radek a Jarmila spolu žili deset let, tedy až do třicítky. O rozvod požádala ona… „Ale nemůžu proti němu říct nic zlýho. Milovala jsem ho. A myslím, že i on mě,“ říká paní Jarmila a poprvé se jí chvěje hlas. A tak rozhovor raději ukončila a zavřela dveře.

Fotogalerie
10 fotografií