Stan Lee byl největším frajerem ve světě komiksů všech dob. Nad tím se nedá polemizovat, to je fakt. Stál za zrodem těch nejznámějších superhrdinů z Marvel Comics, které známe. On sám přitom z ne úplně známého vydavatelství udělal komiksovou velmoc. Časy Stana Lee teď ale bohužel tragicky skončily.

Komiksová legenda zemřela v pondělí 12. listopadu 2018 poté, co byla převezena ze svého domova v Hollywood Hills do nemocnice Cedars-Sinai Medical Center. Lékaři již nedokázali Leeho zachránit. Co se mu ale přesně stalo, není dosud jasné. V posledních měsících ho trápily mnohé zdravotní problémy.

Lee ztrácel zrak, prodělal zápal plic a trápily ho problémy i se srdcem. Jeho srdce přitom trpělo hodně. Nejenom kvůli tomu, že selhávalo, ale i proto, že citový nápor, který zažilo, byl nesnesitelný. Stan Lee totiž loni přišel o svou největší lásku – o manželku Joan (†95). Ta zemřela po komplikacích spojených s tím, že ji ranila mrtvice.

Stan, který se objevil v každé velké filmové marvelovce, se tak nyní opět setkal se svou největší láskou. Fanoušci komiksových filmů moc dobře vědí, že se oba společně objevili ve filmu X-Men: Apocalypse. Teď je všem Stanovým trápením konec. Se svou láskou se shledal tam nahoře. Nechť je jim oběma země lehká.

Fotogalerie
56 fotografií