Příst jako kočka
Počet kočkomilných domácností poslední dobou prudce vzrostl, nejspíš proto, že kočky nemají takové požadavky na čas a společnost jako psy. Vypjatý individualista a introvert, jakým kočka obvykle bývá, nevyžaduje takový servis jako pes a samozřejmě, lépe se převáží a nemusí se venčit, takže je dobrou alternativou pro všechny, kteří tráví v práci víc času, než by se jim líbilo.
Kdo se u koček může inspirovat? V první řadě singlies. Kočičím způsobem si totiž svobodu a klid užijete luxusně a s grácií. Právě od kočky můžete okoukat, jak být samostatnou osobností s vlastním názorem, bytostí, jejíž svoboda má takovou cenu, že přiblížení a případný vztah je považován málem za vyznamenání a rozhodně za něco, co není dopřáno každému smrtelníkovi. Kočka si umí vymezit hranice, nikdy není Kašpárkem, který na požádání pobaví, ani poníženým prosebníkem o trochu pozornosti. „Kdo mě neocení, ten si mě nezaslouží,“ to je heslo, které by kočky mohly mít napsáno na své zástavě a vám určitě neuškodí, pokud se jím budete řídit také. Přinejmenším je to dobrý lék na zlomené srdce po rozchodu a než přijde ten pravý, můžete si užívat kočičím způsobem.


Užíváme života
Nejen kočky, všechna zvířata si dokáží s požitkem užívat prostých věcí… slunečních paprsků, radosti z pohybu, a samozřejmě taky milostných her. Co si budeme povídat, z hlediska „vyššího principu mravního“ to s milostnou morálkou koček není zrovna valné, ale na druhé straně, proč si nezaflirtovat s pěkným kocourem? I to patří k radostem života a pokud se budete držet kočičí filozofie, vztah, který navážete, bude rovnocenný a rozhodně v něm nebude mít místo nedůstojná závislost a svatouškovská ustrašenost.


Dostaň svou myš
Nejen v lásce, ale i v práci nám mohou být kočky inspirací. Díváte se na své domácí štěstí, rozvalené na polštáři a pochybujete, že tohle stvoření může tvořit hodnoty? Ale jistě. Kočka dokáže relaxovat a dokáže se taky perfektně soustředit. Když je na lovu, nerozptyluje se a jde za svým cílem, kdy odpočívá, tak dokonale. Zavalení prací často trávíme spoustu času neplodnými prokrastinačními činnostmi, místo abychom se soustředili na práci a pak si užili zaslouženého volna. Hodiny a hodiny u počítače „shromažďujeme informace“, než abychom kousli do kyselého jablka a problém vyřešili, a mobil nevypínáme nikdy, protože „co kdyby“. Takový život po čase přinese únavu a vyhoření, kočičí rozdělení sfér práce a odpočinku nám tedy může jen prospět. A kočičí lenost nám někdy poslouží ze všeho nejlíp.

Kočičí mrouskání
Ten, kdo si chce být trochu uličník, nemusí zrovna lozit po střechách, ale trocha kočičího namlouvání přijde vhod. Která z nás by si neužívala pozornost mnoha nápadníků? Kočky si ji nepochybně užívají, a bez rozpaků si vybírají, ovšem ty, kteří jsou příliš dotěrní, nebo prostě „správně nevoní“ neváhají rázně vyprovodit. To je instruktáž „jak nebýt hodná holka“ v praxi. Zdravá míra sobectví totiž patří nejen k přírodě, ale i k životu a to, co někdy považujeme za nedostatek píle, nebo slušného vychování, může být také záchovný pud, který nás chrání před tím, abychom se samými povinnostmi a ohledy dočista nezalklï.