Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

24 hodin nezdárného prince na korunovaci: Harry potřeboval obejmout!

/
 • Harry má za sebou tátovi korunovaci.
  7. května 2023 ● 05:00

  Princ Harry (38) sice na korunovaci oficiálně neměl žádnou roli, i tak se ale stal jedním z těch vůbec nejočekávanějších osobností celého ceremoniálu. A i když se snažil být vidět co nejméně, v davu se neztratil. Jak nezdárný princ prožíval korunovaci svého otce?

 • 1.

  V Anglii se neohřál

  Dlouho nebylo vůbec jasné, zda Harry dorazí – a pokud ano, zda s sebou vezme i manželku Meghan či své děti. Nakonec se manželé rozhodli, že Harry do Británie přicestuje sám. 

   

  Oficiální výmluva zněla, že má malý Archie v den korunovace 4. narozeniny a rodina musí událost oslavit u sebe doma na kalifornské půdě. Meghan s dětmi proto zůstala v USA. Ani Harry se ale ve své domovině neohřál. V Anglii strávil všeho všudy jen 24 hodin!

 • 2.

  Čekání na Harryho

  Na Harryho příjezd všichni napjatě čekali. Poprvé od vydání kontroverzního dokumentu a ještě více šokujících pamětí se měl setkat se členy své rodiny... Bylo jasné, že rodina se k vnitřním záležitostem nebude veřejně vyjadřovat. Řeč těla a organizační rozhodnutí ale většinou mluví za vše!

   

 • 3.

  Tajný přílet

  Harry do Británie přiletěl ani ne den před korunovací. Nejprve se spekulovalo, že přiletěl soukromým tryskáčem, který přistál na letišti ve Farnborough, tedy velmi blízko hradu Windsor, a který vyrážel z letiště Van Nuys jen hodinu cesty od Montecita.

   

  Jak ale informoval web Page Six, nakonec vyšlo najevo, že cestoval komerční linkou. K velkému překvapení spolucestujících! Hromadná doprava koneckonců mnohem více odpovídá jeho názorům na ochranu životního prostředí.

 • 4.

  Schovávání

  Po utajeném příletu se chvíli zdálo, že jde snad jen o fámu a Harry v Británii vůbec není... Před veřejnosti – ale i před vlastní rodinou – se totiž bedlivě schovával! S příbuznými se nesešel na slavnostním obědě před korunovací, na společné večeři v soukromém klubu Oswald's ani na spontánní procházce po ulici Mall, při které se zdravili s občany. Po Harrym jako by se slehla zem! Je jasné, že pokud měla rodina nabitý program, a Harry se aktivit neúčastnil, moc možností prohodit pár slov příbuzní neměli... Bylo to snad cílem?

 • 5.

  Nejistý příchod do katedrály

  Velmi výmluvný byl i Harryho příchod do katedrály. Všechny oči na něm v tu chvíli visely a všichni se snažili odhadnout jeho emoce. Možná i proto na něm byla nervozita už na první pohled jasně patrná.

   

  Expertka na řeč těla Carole Railtonová pro DailyMail uvedla, že bylo velmi zjevné, že je Harry na všechno sám a že se cítí osaměle. V náročných chvílích by potřeboval oporu. „Zoufale potřeboval obejmout,“ tvrdí Railtonová.

   

  Nakonec se mu podpory přece jen dostalo, i když asi ne té, o kterou by nejvíc stál. Harryho se „ujaly“ především dcery zdiskreditovaného prince Andrewa, jeho sestřenice - princezny Beatrice a Eugenie se svými manžely. Hlavně manžel Beatrice Edoardo Mapelli Mozzi se snažil prince utěšovat. Chlácholil ho vřelými doteky a poplácáváním po zádech. Bylo vidět, že to Harry ocenil.

 • 6.

  Žertování s bratrancem

  Útěchu našel i u manžela své druhé sestřenice, princezny Eugenie. Vedle Jacka Brooksbanka seděl princ přímo v katedrále. Jak informowal web Mirror, expertka na odezírání ze rtů Jacqui Pressová byla schopná zachytit část jejich konverzace.

  Jack se Harryho zeptal, kdy se vrací do USA. „Asi ve tři čtvrtě na čtyři,“ odpověděl princ. „Fakt? Kdy?“ ptal se Jack. Harry mu pak ironicky řekl, že prý zítra. Oba muži se smáli a bylo jasné, že si jeden druhého dobírají v přátelském duchu.

 • 7.

  Daleko od bratra

  Kam s ním? Tuhle otázku si organizátoři korunovace kladli nepříjemně dlouho. Nejprve byla ve hře možnost, že budou hosté usazeni podle pořadí na trůn. Harry, který je pátý, by ale tím pádem seděl hned uprostřed, a to navíc vedle Williama a Kate... Po jeho nedávných výstupech a odstoupení ze služeb monarchie se to nezdálo úplně vhodné. Pak se zase přemýšlelo, že Harryho usadí až kamsi deset řad za Williama.

   

  Nakonec to dopadlo asi nejlépe, jak mohlo. Harryho „strčili“ do třetí řady k sestřenicím. Od svého bratra byl ale i tak dost daleko... Rozdílná role, kterou teď v rodině mají, by nemohla být nápadnější.

 • 8.

  Na balkoně bez Harryho

  Po korunovaci krále a královny nesmělo chybět tradiční vystoupení na balkoně a zdravení s občany. Oproti minulosti bylo příbuzných na balkoně málo, i tak se jich tam ale dostalo poměrně dost. Nechyběla například Camillina mladší sestra Annabel. Ale králův syn Harry? Ten nikde!

 • 9.

  Odlet za Meghan

  Rodina pozvala Harryho alespoň na slavnostní oběd po korunovaci. Toho se ale princ nedočkal... už dávno se totiž musel sbalit na cestu zpátky do Kalifornie! Ještě dnes totiž potřebuje stihnout narozeninovou oslavu svého syna.

   

  Po obřadu se Harry „po anglicku“ zdekoval, sám nastoupil do připraveného auta a zmizel směr letiště.

 • 10.

  Galerie

  Na více fotografií se podívejte do naší galerie.

  Video
  délka: 08:30.16
  Video se připravuje ...

  Král a královna poprvé z balkonu paláce! Blesk TV a Reuters

  Fotogalerie
  328 fotografií

   

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 31

.tg.bb: Když chcete světu sdělit, co se děje na zavřenými dveřmi, musíte s tím na světlo Boží. Ne každý je ale nadšený. Nehezké věci se skrývají pod pokličkou.
Královská rodina má spoustu skandálů a spoustu klepů, o kterých by bulvár rád psal, ale existuje tichá dohoda mezi největšími bulvárními deníky v UK a Korunou, že se o těch věcech psát nebude. Takže na jednu stranu se z bulváru dozvíme o nemilované Meghan i to, jak se zatvářila v půl desáté dopoledne, ale z bulváru se nedozvíme, že například tehdy ještě princ Charles opět/stále klátí Camillu. Jsou to taková roztomilá tajemství. Pak s tím vyjde princezna Di a svět se rozčiluje, cože si to dovolila...

(08. 05. 2023 08:37)

JaNat: 35 let si to borec v královské rodině užíval a když Charles nechtěl dát další miliony, dali interview za miliony a napsali knížku a zas mají na leta vyděláno. Kdyby mohla promluvit královská rodina vypadalo by to asi jinak. Jen fńukat, lhát a chovat se jako oběti. Diana kdysi řekla: S Harrym budou problémy. A měla pravdu. Kdyby nebyl královský syn mohl by s tím svým prospěchem leda tak zametat chodníky.

(07. 05. 2023 11:18)

amba: jo takhle vy si představujete tu "slavnou" americkou demokracii

(07. 05. 2023 11:17)

amba: pravda jako obvykle

(07. 05. 2023 11:15)

amba: no teda vy jste opravdu obyčejný dobytek

(07. 05. 2023 11:14)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy