Ačkoliv mají Harry s Meghan pověst královských průšvihářů, snaží se teď ze všech sil podpořit zbytek klanu a nevybočovat z řady. Zůstávají dál v Londýně, i když by jistě nejraději byli doma v kalifornském Montecitu se svými dvěma dětmi - Archiem (3) a Lilibet(1). O nich se ještě donedávna spekulovalo, že by mohly na pohřeb dorazit, ale podle nejnovějších zpráv se zatím vévodové ze Sussexu s ratolestmi neshledali.
Zdá se, že je doma v Los Angeles dál hlídají jejich chůvy a též babička, tedy Meghanina maminka Doria Raglandová (66). Ta byla nyní v Americe spatřena na ulici a je víc než jasné, že kdyby snad chtěli Harry a Meghan mít děti u sebe, doprovázela by je právě babička Doria.
Meghan s Harrym teď ale přidělává starost i další věc, a to podivná komunikace královské rodiny. Dostali totiž oficiální pozvánku na nedělní recepci, kterou pořádá pro světové velvyslance a hlavy států nový král Karel III. (73) s královnou manželkou, tedy Camillou (75). Jenže už jim nikdo neřekl, že došlo ke změně a pozvání neplatí, jelikož je akce výhradně určená pracujícím členům královské rodiny.
A těmi vévodové už rozhodně nejsou, zhruba od té doby, co se přestěhovali z Británie a vzdali se svých povinností. Občas to ale vypadá, jako by přinejmenším čekali, že jim nějaká ta privilegia zůstanou.
Na druhou stranu je pravda, že by jim asi měl někdo oznámit, že na recepci nemají chodit. Oni se ale podle Page Six zprávu dočetli až z médií. „Harry a Meghan dostali pozvání a nikdo jim vlastně neřekl, že už to neplatí. Bylo mi řečeno, že na to přišli až z médií,“ uvedl zdroj pro Page Six.

Blesk má v Londýně své zpravodaje.
S nejdéle vládnoucí britskou panovnicí se lidé mohli ve Westminsterském sále loučit od středečního večera. Stáli hodiny ve frontě, aby se poklonili zesnulé, která byla na trůnu 70 let a zemřela ve čtvrtek 8. září v 96 letech. Vchod do sálu se dnes uzavřel před půl osmou SELČ; k rakvi pak mohli už jenom ti, kteří stačili vejít předtím.
Oficiálního pohřbu se zúčastní pozvaní státníci a další prominentní hosté z celého světa, mezi nimi prezidenti USA, Francie a Německa Joe Biden, Emmanuel Macron a Frank-Walter Steinmeier, španělský král Felipe VI., japonský císař Naruhito či dánská královna Margrethe II. Za Česko bude přítomen premiér Petr Fiala.
Dnešní smuteční obřady, kvůli kterým Londýn očekává příjezd milionu turistů, jsou spojené s rozsáhlou bezpečnostní operací za účasti tajných služeb a protiteroristických jednotek. Britská média o pohřbu Alžběty II. hovoří jako o největší policejní akci v britské historii. Státní smutek má pokračovat do 26. září.
Královská zaměstnání. Jaké vykonávali profese, než se stali členy královské rodiny na plný úvazek? Videohub