Ačkoliv mají Harry s Meghan pověst královských průšvihářů, snaží se teď ze všech sil podpořit zbytek klanu a nevybočovat z řady. Zůstávají dál v Londýně, i když by jistě nejraději byli doma v kalifornském Montecitu se svými dvěma dětmi - Archiem (3) a Lilibet(1). O nich se ještě donedávna spekulovalo, že by mohly na pohřeb dorazit, ale podle nejnovějších zpráv se zatím vévodové ze Sussexu s ratolestmi neshledali.
Zdá se, že je doma v Los Angeles dál hlídají jejich chůvy a též babička, tedy Meghanina maminka Doria Raglandová (66). Ta byla nyní v Americe spatřena na ulici a je víc než jasné, že kdyby snad chtěli Harry a Meghan mít děti u sebe, doprovázela by je právě babička Doria.
Meghan s Harrym teď ale přidělává starost i další věc, a to podivná komunikace královské rodiny. Dostali totiž oficiální pozvánku na nedělní recepci, kterou pořádá pro světové velvyslance a hlavy států nový král Karel III. (73) s královnou manželkou, tedy Camillou (75). Jenže už jim nikdo neřekl, že došlo ke změně a pozvání neplatí, jelikož je akce výhradně určená pracujícím členům královské rodiny.
A těmi vévodové už rozhodně nejsou, zhruba od té doby, co se přestěhovali z Británie a vzdali se svých povinností. Občas to ale vypadá, jako by přinejmenším čekali, že jim nějaká ta privilegia zůstanou.
Na druhou stranu je pravda, že by jim asi měl někdo oznámit, že na recepci nemají chodit. Oni se ale podle Page Six zprávu dočetli až z médií. „Harry a Meghan dostali pozvání a nikdo jim vlastně neřekl, že už to neplatí. Bylo mi řečeno, že na to přišli až z médií,“ uvedl zdroj pro Page Six.
Rakev bude veřejně vystavená ve Westminsterském sále od dnešních 18:00 do pondělního časného rána. Očekává se, že ji bude chtít vidět až 750.000 lidí. Stanice BBC po celou dobu bude dění v sále sledovat v živém streamu, který potrvá nepřetržitě 109,5 hodiny.
U budovy londýnského parlamentu se prodlužuje fronta čekajících, kteří budou mít dnes večer první příležitost projít kolem rakve zesnulé panovnice. Podle serveru BBC News už nyní zástup lidí sahá od parlamentu přes most Lambeth Bridge na levý břeh Temže k Westminsterskému mostu a obřímu kolu London Eye, a je tedy dlouhý zhruba 1,5 kilometru. Každý nově příchozí dostane náramek s pořadovým číslem, aby mohl v případě nutnosti frontu opustit kvůli občerstvení nebo návštěvě toalety.
Policie podle serveru Sky News připravila zábrany, které ohrazují koridor pro čekající, v celkové délce 16 kilometrů. Trasa vede po levém břehu Temže kolem mostu Tower Bridge do parku Southwark.
Královská zaměstnání. Jaké vykonávali profese, než se stali členy královské rodiny na plný úvazek? Videohub