Život prince Williama z Gloucesteru byl sice krátký, ale velmi výživný. Syn prince Henryho (†74) a vévodkyně Alice (†102) přišel na svět jako jejich nejstarší dítě 18. prosince 1941. Z otcovy strany byl bratrancem královny Alžběty II. a na její svatbě v roce 1947 jí dokonce nesl vlečku. Tehdy byl podle primogenitury čtvrtý v řadě na trůn. 

Princ Playboy

„William byl vnuk krále Jiřího V. a synovec dvou dalších králů, Jiřího VI. a Edwarda VIII. V určitém smyslu byl ale úplně jiný, než ostatní princové. Byl zapomenutou hvězdou královské rodiny. Fascinující mladý muž s velkým potenciálem do budoucnosti - velmi inteligentní, silný a statný, dobrodružný a sexy,“ uvedl o Williamovi z Gloucesteru královský životopisec Christopher Wilson pro Honey Nine. 

Williamovi se přezdívalo „princ Playboy“ nebo „James Bond královské rodiny“. Pro mladého prince Charlese byl tehdy naprostým idolem. Mladý dobrodruh se ale odmítl smířit s přísnými pravidly své královské role a v 60. letech se postavil proti protokolu. V roce 1968 pak odjel pracovat na britskou ambasádu do Tokia, kde plánoval žít o poznání „normálnější“ život. 

Nadšenec do letectví tehdy dokonce do Japonska letěl vlastními silami. Cesta z Londýna do Tokia mu jeho maličkým letadlem zabrala 16 dní. 

Krásná Zsuzsi

V Tokiu se seznámil s Maďarkou Zsuzsanou Starkloffovou. Zsuzsi, jak se krásce přezdívalo, se v Japonsku úspěšně živila jako modelka. Byla to ale svobodná matka a není třeba dodávat, že se královské rodině příliš nelíbila. Jakmile se rodina dozvěděla, s kým William chodí, vyslala do Tokia princeznu Margaret. 

Margaret krásnou Maďarku Williamovi schválila a postavila se na jeho stranu. Koneckonců, sama milovala rozvedeného otce dvou dětí Petera Townsenda. Palác si ovšem pevně trval na svém a bylo jasné, že královna sňatek se Zsuzsi Williamovi nepovolí. 

Když v roce 1969 postihla Williamova otce mrtvice, vrátil se syn do Londýna. Rodina na něj tehdy silně tlačila, aby vztah ukončil. „V 60. a 70. letech se královská rodina necítila bezpečně, bála se o svou budoucnost,“ vysvětlil Christopher Wilson. Cokoli, co by mohlo očernit pověst rodiny, bylo proto pokud možno potlačeno.

William ale nakonec své milé přece jen slíbil, že si ji jednou vezme, a dokonce jí věnoval zásnubní prstýnek. Osud tomu ale chtěl jinak: 28. srpna 1972 došlo během letecké soutěže k nehodě. Pouhých několik minut po startu se Williamovo letadlo zřítilo a jeho život byl v pouhých třiceti letech u konce. Mladý princ byl pak pohřben s replikou prstenu, který dal své milované Zsuzsi, na prstě.

VIDEO: Svatba Diany a prince Charlese

 

Video
délka: 10:00.04
Video se připravuje ...

Svatba Diany a prince Charlese YouTube

Fotogalerie
90 fotografií