Čtvrtek 20. ledna 2022
Svátek slaví Ilona, zítra Běla
Oblačno 2°C

Rozdíly mezi sourozenci Lilibet a Archiem už jsou patrné: Porod, jméno a přísné utajení!

/
 • Životy Lilibet a Archieho se na svém počátku zásadně liší...
  8. června 2021 ● 18:15

  Start do života malé Lilibet, dcerky prince Harryho (36) a Meghan Markleové (39), bude úplně jiný než ten, jaký se dostal jejímu staršímu bratříčkovi Archiemu (2). Na rozdíl od drobnohledu příznivců královské rodiny v Anglii ji čeká vstup do světa hollywoodské smetánky v USA, kam se vévoda s vévodkyní ze Sussexu přesunuli během minulého roku. V čem všem se už teď liší?

 • 1.

  Oznámení – Archie

  Vévoda a vévodkyně ze Sussexu si své soukromí ostře chránili od počátku jejich vztahu a v době, kdy Meghan otěhotněla, tomu nebylo jinak. Zprávu oficiálně potvrdil Kensingtonský palác jenom krátce po svatbě princezny Eugenie (31), které tak novinka o novém královském dítku zcela „vypálila rybník“ a ukradla jí potřebnou publicitu.

  Herečka známá ze seriálu Kravaťáci prý své těhotenství slavnostně oznámila všem přítomným příbuzným a šlechticům přímo na Eugeniině svatbě. Zatímco si novomanželé před oltářem vyměňovali sliby, všichni řešili prvorozeného dítko prince Harryho.

 • 2.

  Oznámení – Lilibet

  To, že Meghan čeká druhé dítko, oznámili budoucí dvojnásobní rodiče 14. února, tedy na svátek všech zamilovaných. Přesně na den před 37 lety princezna Diana (†36) a princ Charles (72) zvěstovali světu radostnou zprávu, že se jejich prvorozený syn princ William (38) dočká sourozence. Nadcházející příchod druhého královského potomka odtajnili šťastní rodiče na fotce svého dlouholetého přítele a fotografa Misana Harrimana.

  Nebohá Eugenie při tom zažila nepříjemné déjà vu – 9. února totiž porodila miminko, a přece se veškerý zájem médií zase soustředil jen a pouze na Meghan...

 • 3.

  Porod – Archie

  Před narozením bylo oznámeno, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu řekli svým asistentům, aby udržovali veškeré informace o narození jejich dítěte v soukromí. Podle Daily Mailu zdroje uvedly, že se pár chtěl vyhnout nechtěné publicitě, která se dostala všem třem dětem Kate Middletonové (39) a prince Williama (38). Soukromé křídlo nemocnice, kde vévodkyně z Cambridge totiž odrodila potomky, bylo vždy obleženo novináři.

  Přestože to bylo v rozporu se všemi pravidly královské rodiny, Harry s Meghan si prosadili utajení a narození synka zvěstoval novinářům sám novopečený otec – neformálně, bez kravaty – a až tři dny poté, co byl chlapeček na světě.

 • 4.

  Porod – Lilibet

  Porod malé Lilibet proběhl v naprostém utajení, v luxusní soukromé porodnici v Santa Barbaře, která je od Montecita, kde Harry s Meghan žijí, vzdálená asi jen deset minut cesty autem. Tentokrát byl příchod na svět malé Lili držen ve vší tajnosti dva dny. V pátek se dívenka narodila a svět se o ní dozvěděl až v neděli.

  „4. června jsme byli požehnáni příchodem naší dcery Lili. Je víc, než jsme si kdy dokázali představit, a zůstáváme vděční za lásku a modlitby, které jsme pociťovali z celého světa,“ ohlásili princ se svou americkou manželkou na webové stránce Archewell.

 • 5.

  Porodnice – Archie

  Archieho porodila Meghan v nemocnici Portland v centru Londýna. Doprovázely ji divoké manévry jako z akčních filmů. Do kliniky se Harry s Meghan a její maminkou Doriou Raglandovou (64) dostali nepozorovaně podzemním tunelem, za doprovodu policistů ze Scotland Yardu. Královská rodina o tom údajně neměla nejmenší ponětí…

  Meghan se nesplnilo její přání porodit doma. „Portland byl už od začátku záložním plánem,“ prozradil médiím nejmenovaný zdroj. Za utajení si Sussexští taky pořádně připlatili: celkové náklady na porod, pobyt v porodnici a převoz s policejní eskortou totiž vyšel daňové poplatníky na půl milionu korun.

 • 6.

  Porodnice – Lilibet

  Ani v případě druhého porodu se Meghan nedočkala alternativního způsobu, jakým lze přivést na svět své dítko. Porodila v Santa Barbara Cottage v Kalifornii, což je luxusní soukromá klinika, kde za přirozený porod dají rodičky kolem 300 tisíc korun, za císařský řez zaplatí částku mnohem vyšší – dobrých 593 tisíc korun. Takto vysokou částku vysvětluje přepych, jaký se zde zákaznicím dostává.

  Budova je postavena ve španělském koloniálním stylu, takže budí spíše dojem luxusního hotelu nežli nemocnice jako takové. Kromě možnosti objednávek jídla a pokojové služby je v porodních místnostech postel se spoustou polštářů, která pomáhá udržovat matku v pohodlí, lehátko, houpací křeslo a pohovka pro budoucí tatínky. K dispozici jsou také venkovní terasy pro procházky, které ulehčují od porodních bolestí, a lázně s horkou vodou pro hydroterapii.

 • 7.

  Jméno – Archie

  Prvorozené dítko Harryho a Meghan má britskou národnost a jmenuje se Archie Harrison. Podle královských expertů Archie nemá v rodinné historii obdoby, jde o jméno germánského původu, zkráceninu jména Archibald. Údajně se tak jmenuje jeden z vojáků, který s Harrym sloužil v armádě a ke kterému syn prince Charlese vzhlížel. Volba druhého jména je o to zajímavější, oč je prostší – Harrison neboli Harry‘s son, tedy přeloženo do češtiny: „Harryho syn“. A to přece je! Harrison je rovněž typické irské příjmení.

 • 8.

  Jméno – Lilibet

  Druhorozené miminko je národnosti americké a získalo rovněž dvě jména, a to Lilibet Diana. Lilibet je přezdívka britské královny Alžběty II. (95), za kterou vděčí svému dědečkovi, králi Jiřímu V. (†70). Královna, ještě coby batole, totiž nedokázala správně vyslovit své jméno, které je v angličtině Elizabeth. Dědeček napodoboval její pokusy o správnou výslovnost, až z toho vzniklo Lilibet. Diana je zase holdem zesnulé princezně Dianě, dívenčině babičce, mamince prince Harryho. Bylo to jedno ze jmen, na které vsázeli bookmakeři po celém světě.

 • 9.

  Archie a Lilibet

  Největší a poměrně zásadní odlišnost mezi Archiem a Lilibet je ovšem v tom, že na rozdíl od Archieho, kterého mohla vidět prababička Alžběta II. krátce po narození, není jisté, kdy uvidí svou pravnučku. I Archieho, přestože přišel na svět v Anglii, viděla jen párkrát, než jej Meghan odvezla za velkou louži. Není pravděpodobné, že by s miminkem cestovala za členy rodiny, které v šokujících interview nařkla z rasismu... a také z toho, že jí nepomohli, když v královském paláci psychicky strádala. Hlava monarchie má ale už přece jenom notně pokročilý věk...

  Fotogalerie
  60 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 15

janair: Dobrá otázka

(11. 06. 2021 08:19)

janair: souhlasím

(11. 06. 2021 08:18)

janair: Zrzek nepodařený zme….tek ovlládaný bes…tií.

(11. 06. 2021 08:17)

Milla: Dobrý den.Nemyslel jsem že sr někdy budu zastávat Blesku ale evidentně nikdy neříkej nikdy.Zrovna včera jsem honil nějaké info a jedna z věcí co na mě koukla byla ta nemocnice v Santa Barbara a oni se sami prezentují jako luxusní,ceny měli v librách-10 000 za přirozený porod,20 000 za císaře.Trochu mě pobavilo že mezi ten luxus zahrnuli balkon a wifi,to mi prijde zvlášť na Státy a Kalifornii jako standard.Jinak ubytování hotelového typu,pokojová služba,speciální vodní i jiné masáže.Pak už si jen pamatuju že jsou hrdí že tu nemocnici založila nějaká dáma a to v roce 1888.A ten areál byl pěkný a víc už nevím.Takže je možné že tentokrát uhodil Blesk jinde.

(10. 06. 2021 06:28)

Ievice-je-smegma: Připomínka komoušské popravy Dr. Horákové byl nejdříve zesměšňován nesmyslnám časovým údajem a potom musel vůbec zmizet.
Komoušská cenzura jede.

(08. 06. 2021 22:34)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy