Na lůžku je téměř stoletý partner panovnice devátým dnem a v Nemocnici krále Edwarda VII. si ještě nějakou dobu pobude, informoval o tom v prvním prohlášení od oznámení princovy hospitalizace Buckinghamský palác.

„Vévoda z Edinburghu nadále zůstává hospitalizován v Nemocnici krále Edwarda VII., kde podstupuje léčbu infekce. Cítí se dobře a reaguje velmi dobře na léčbu, neočekává se ale, že bude v nejbližších dnech propuštěn,“ cituje slova mluvčího královské rodiny server Daily Mail.

VIDEO: Královská rodina děkuje zdravotníkům.

Video
délka: 04:56.67

Královská rodina děkuje zdravotníkům. Instagram Kensington Royals

O jakou infekci se jedná, palác nespecifikoval. Philipa o víkendu navštívil princ Charles, vzhledem k přísným proticovidovým opatřením směl být u otce pouhých 30 minut. Při opouštění nemocnice vypadal sklesle a v zarudlých očích se mu leskly slzy.

V kontaktu s Philipem je i jeho nejmladší ze tří synů, princ Edward (56), který televizní stanici Sky News pověděl o otcově frustraci. „Je trochu otrávený! Ale cítí se teď mnohem lépe a těší se, až se vrátí domů, což je to nejpozitivnější. Všichni držíme palce,“ uvedl.

VIDEO: Královští sourozenci děkují zdravotníkům! Potlesk za boj proti koronaviru.

Video
délka: 00:15.74

Královští sourozenci děkují zdravotníkům! Potlesk za boj proti koronaviru. Kensington Royal

Fotogalerie
90 fotografií