Joachim trávil dovolenou ve Francii. Po pátečním rozhovoru s místními novinami se ale necítil příliš dobře a byl helikoptérou a ještě sanitkou přepraven do nemocnice, kde mu doktoři zjistili krevní sraženinu v mozku. V neděli 26. července ho operovali.

„Princ Joachim je ve stabilizovaném stavu a daří se mu dobře,“ citovala oficiální prohlášení paláce agentura Ritzau. „Krevní sraženina v mozku vznikla po prasknutí cévky a tým lékařů v nemocnici dospěl k závěru, že riziko opakování situace je po zahojení tepny velmi malé,“ vysvětlil tiskový mluvčí. Podle lékařů nebude mít princ žádné fyzické následky ani jiná poškození a v nejbližších dnech ho z jednotky intenzivní péče přemístí na obyčejné lůžko.

VIDEO: Postráneckého posmrtné tajemství odhaleno! A to je fofr, radikální změna Vondráčkové.

Video
délka: 02:26.80

Postráneckého posmrtné tajemství odhaleno! A to je fofr, radikální změna Vondráčkové. Blesk TV

Princ Joachim je synem současné hlavy státu královny Markéty II. a zesnulého prince Henrika. V následnictví na trůn je šestý v pořadí, před ním je jeho bratr princ Frederik a jeho čtyři děti. Joachim je dvakrát ženatý, z prvního manželství s hraběnkou Alexandrou má dva syny, v roce 2008 si vzal Marii Cavalleriovou, hraběnku z Monpezatu, s níž má další dva potomky.

VIDEO: Zesnulý Skopeček: Před smrtí se cítil osamělý. A Nedvěd promluvil o komplikacích při porodu.

Video
délka: 02:37.48

Zesnulý Skopeček: Před smrtí se cítil osamělý. A Nedvěd promluvil o komplikacích při porodu. Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
5 fotografií