O princově aktuálním zdravotním stavu informoval v pondělí knížecí palác: „Lékaři, kteří pečovali o Jeho Jasnost knížete Alberta II. od počátku jeho nakažení..., dnes dovolili, aby ukončil karanténu.“ Kníže se v úterý pro server People rozmluvil o karanténě a dalším postupu, který ho teď bude čekat.

„Všechno je v pořádku. Pořád trochu kašlu, ale to je prý normální, mluvil jsem s pár lidmi, kteří potvrdili, že kašel časem odezní.“ Na doporučení doktorů by se ale příštích 24 hodin neměl vracet k rodině. Přestože je vyléčený, existuje malé procento, že by v něm virus mohl přetrvávat. Knížeti však rodina velice chybí, takže si doporučení vzal k srdci jen částečně – do venkovského sídla Roc Agel, kde jsou v izolaci manželka Charlene (42) a pětiletá dvojčata, princ Jacques a princezna Gabriella, se hodlá vrátit, ale nebude s nimi v osobním kontaktu.

„Dům je tak velký, že se tam můžu izolovat. Na konci chodby máme extra ložnici, pokoje dětí jsou v prvním patře,“ vysvětlil a dodal, že si s nimi po dobu své dvoutýdenní karantény často volal. „Dělali jsme videohovory, nejčastěji večer. Vyprávěli jsme si příběhy a co jsme dělali přes den. Dvojčatům jsem řekl, ať jsou v bezpečí. Věděli, že jsem nemocný a že se od nich musím držet co nejdál. Doufám, že mi k návratu přichystají velkou ceduli s nápisem Vítej doma,“ zasmál se monarcha.

Některá lékařská nařízení ale bude striktně dodržovat, alespoň co se práce týče – veškeré schůzky povede pouze on-line. „Na duben nemám v plánu žádné veřejné vystoupení nebo cesty nebo cokoliv jiného.“

Kníže Albert byl jedním z prvních členů monarchie, který potvrdil nákazu koronavirem. Britský následník trůnu princ Charles (71) oznámil pozitivní výsledek na COVID-19 minulý týden, z nemoci se už ale stihl vyléčit a mohl opustit karanténu.

Fotogalerie
37 fotografií