Přestože princezna Charlotte oslavila druhého května své teprve čtvrté narozeniny, pomalu se již začíná připravovat na fakt, že prvního září na sebe oblékne školní uniformu. Do základní školy se totiž v Anglii chodí mnohem dříve, než jak jsme zvyklí u nás v Česku. Naše děti nastupují do první třídy po šestém roce života (a mnohé ještě později), zatímco za Lamanšským průlivem se už ve čtyřech letech nastupuje do takzvaných přípravných ročníků, kde se už malí studenti učí základy čtení, psaní a počítání. A od pěti let je čeká povinná školní docházka jako taková. A ani členové britské královské rodiny nepatří mezi výjimky.

„Jsme z tohoto rozhodnutí vévody a vévodkyně z Cambridge opravdu nadšeni. Těšíme se, až u nás v září přivítáme princeznu Charlotte a všechny její spolužáky,“ potvrdil informaci ředitel soukromé školy Simon O’Malley. Maličká princezna si sice ještě nyní užívá bezstarostný pobyt v mateřské školce Willcocks Nursery School v Londýně, od nového školního roku si ovšem bude muset zvyknout na docela jiný režim. Učebnicový plán školy Thomas's Battersea, kde se za druhé umístěné dítě platí přes 6 tisíc liber (což je v přepočtu necelých 200 tisíc korun ročně), zahrnuje například francouzštinu, umění, lekce plavání či baletu. A není tajemstvím, že je Charlotte pohybově velice nadaná a tanec zbožňuje – a proto by jí tento rozvrh mohl vyhovovat.

Na školních chodbách se pak bude potkávat nejenom se svým starším bratrem, princem Georgem (5), ale i se sestřenicí Maud Windsorovou (5), dcerou finančního analytika lorda Fredericka Windsora (40) a herečky Sophie Winklemanové (38). Očekává se, že malou Lottie, jak jí prý láskyplně přezdívá její maminka Kate Middletonová (37), v první školní den doprovodí až ke dveřím prestižní školy pro smetánku sám princ William (36), její tatínek. Nejinak tomu totiž bylo u prince George. Vévodkyně Kate byla v té době těhotná, očekávala svého třetího potomka, prince Louise (1). Přidá se letos ke svému muži?

VIDEO: Těm to sluší! Kate se ukázala na veřejnosti se všemi třemi dětmi

Video
délka: 00:55.24

Těm to sluší! Kate se ukázala na veřejnosti se všemi třemi dětmi @kensingtonroyal

Fotogalerie
55 fotografií