20. listopad 2019
Svátek slaví Nikola, zítra Albert

Na kolik peněz přišlo Meghanino těhotenství? Ta částka vás dostane!

/
 • Kolik utratila Meghan během těhotenství?
  10. května 2019 ● 05:00

  Těhotenství Meghan Markleové (37) stálo britské poplatníky neuvěřitelných 1,1 milionu liber (necelých 33 milionů korun). Zahrnuje nejenom „babyshower“, tedy předporodní party budoucí maminky s nejbližšími kamarádkami, ale i akupunkturu, genderově neutrální dětský pokojíček pro Archieho, wellness pobyty či časté procedury, které manželce prince Harryho (34) v těhotenství notně pomáhaly. Pojďme se společně podívat na její největší (známé) výdaje.

 • 1.

  Dětský pokojíček – 150 tisíc liber

  4,5 milionu českých korun dala Meghan s Harrym za vytvoření genderově neutrálního pokojíčku pro malého Archieho. Pokojíček ve Frogmore Cottage by měl být vymalován jemnými odstíny šedi a po zdech by měly být nejrůznější designové aplikace, s nimiž budoucí mamince pomáhala svými radami tenisová šampionka Serena Williamsová (37). Ta se před osmnácti měsíci stala maminkou dcerky Alexis, a tak věděla, co jako rodič novorozence nejvíce v pokojíčku ocení.

  Sídlo Harryho a Meghan Frogmore Cottage

 • 2.

  Akupunktura, wellness a kurz hypnoporodu – 10 tisíc liber

  300 tisíc českých korun zaplatila vévodkyně ze Sussexu za nejrůznější wellness a bylinkové procedury. Rovněž si velice oblíbila akupunkturu, kterou navštěvovala u (ve Velké Británii) velice známého a vytíženého akupunkturisty celebrit Rosse J. Barra. Zdroj blízký Barrovi to potvrdil: „Léčba jehlou zvyšuje průtok krve do dělohy. Meghan ji využívala až do porodu.“ Meghan rovněž navštívila kurzy hypnoporodu, který mimo jiné propagovala i vévodkyně Kate (37). Kromě kontroly dýchání se tato metoda zaměřuje na relaxaci, vizualizaci a odpoutání od bolesti během porodu. A samozřejmě si najala i porodní dulu.

  Meghan Markleová

 • 3.

  Mateřské oblečení – 500 tisíc liber

  Od doby, kdy královský pár oficiálně potvrdil Meghanino těhotenství, byla vévodkyně ze Sussexu vyfotografována nejméně v 75 outfitech, které se nikdy neopakovaly. Samozřejmě na cenu ani na značku se nekoukalo, a tak módní kritici, kteří bedlivě sledovali její oblečení, vypočítali částku, kterou dala za své „hadříky“, na neuvěřitelných 15 milionů českých korun. Vyhýbala se totiž obvyklým značkám mateřského oblečení a naopak si nechávala šít na zakázku oblečení od značek, jako je třeba Valentino, Givenchy nebo Dior. Její mateřský šatník prý stál téměř sedmkrát více než to, co v době, kdy byla v jiném stavu, na sobě nosila vévodkyně z Cambridge.

  Dokážete si ještě představit Meghan bez toho, aniž by si držela ruku na břiše?

 • 4.

  Babymoon – 33 tisíc liber

  Necelý jeden milion českých korun stála Meghan a prince Harryho takzvaná akce „babymoon“, což je v podstatě něco jako poslední romantický pobyt krátce před narozením miminka (podobně jako je „honeymoon“, tedy svatební cesta či dovolená krátce po svatebním obřadu). Vévoda a vévodkyně ze Sussexu si ho užili v luxusním lázeňském hotelu Heckfield Place v Hampshire, kde dali více než 10 tisíc liber za noc v privátním apartmánu se dvěma soukromými terasami a plně obsluhovanou jídelnou, a společně si užili komplexní (a pochopitelně čistě přírodní) wellness procedury.

  Heckfield Place Hotel v Hampshiru

 • 5.

  Privátní porod v nemocnici – 20 tisíc liber

  Přestože původně Meghan Markleová plánovala domácí porod, nakonec skončila v nemocnici v Portlandu. A zdejší špitál je pro slavné rodičky jako dělaný, svým dětem zde dala život například zpěvačka a módní návrhářka Victoria Beckhamová (45) nebo manželka slavného kuchaře Jaimeho Olivera (43). Za porod zde dáte sice zhruba 600 tisíc českých korun, nicméně k dispozici máte kromě padesátičlenného týmu porodních asistentek a lékařů vázaných mlčenlivostí také pětihvězdičkovou kuchyni, kde se servíruje jídlo zásadně na stříbrných podnosech, a v luxusních apartmánech nechybí lahve šampaňského pro šťastné tatínky.

  Meghan rodila obklopená luxusem: Jedna noc vyšla na 600 tisíc korun!

 • 6.

  Babyshower v New Yorku – 386 tisíc liber

  V době Meghanina těhotenství schytala choť prince Harryho největší kritiku za uspořádání takzvané babyshower v New Yorku, předporodní party, která ji stála 11,5 milionu českých korun, a pro níž využila například soukromý tryskáč. Meghan si sezvala všechny přítelkyně, a kromě Sereny Williamsové to byla například právnička Amal (41), manželka herce George Clooneyho (58), nebo Meghanin asistent Markus Anderson (41). Dámám během večera hrála oblíbená harfistka zpěváka Kanye Westa (41), a v rozích místnosti měly stát stroje na výrobu cukrové vaty. Na nemalou částku ji přišlo i ubytování v prestižním hotelu Mark Hotel, kde si krásná vévodkyně pronajala rovnou celý apartmán.

  Meghan a Markus na „babyshower“ v New Yorku

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 13

fujtajxl: No vzdyt jo. Z ceho myslis, ze je monarchie ziva. Z danovych poplatniku. Zradlo, hadry, letenky, nemocnice, sluzebnictvo, svatby, porody.... Vsechno jde ze statni kasy. Cely zivot ho..no delat, nechat se obsluhovat, tu nejlepsi zdravotni peci, zadny stres .... To se to darmozroutum zije do 100 let.

(10. 05. 2019 16:02)

fesak2: Chudák Harry. Se divím, že mu tu svatbu babička nerozmluvila, přece by už měla mít rozum. To je jako by si úmyslně nastěhovala do paláce šváby a krysy.. Ona (Meghan) s tím královstvím pěkně zatočí, bože to bude ostuda. Rozvedou se a ona dostane půl království, půl Temže, ach jo. A Harry dopadne jak jeho tatínek. Bulvár má na pár let tučné sousto.

(10. 05. 2019 14:57)

sakajeva: Vůbec nechápu proč to platili daňoví poplatníci. Takové věci si přece platí všichni rodiče sami.

(10. 05. 2019 12:35)

blecktajp: No tak když to vezmete kolem a kolem - jsou to prachy doslova vyhozený za ho...no. Kvákají o dobročinnosti, ale chovají se jako hovada.

(10. 05. 2019 12:18)

padouch236: Proč se tady pořád řeší taková krávovina? Víte kolik porodů na světě proběhne denně???

(10. 05. 2019 11:59)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy