Robbie Lea si šel zaplavat k jezeru se svými přáteli Kieranem Cookem a Jaydenem Baldwinem. Chlapec však nebyl zdatný plavec a začal se topit. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři. Jejich vrtulník tehdy pilotoval princ William.

Záchranáři marně hledali chlapce celou hodinu a nakonec ho našli poblíž místa, kde byl naposledy viděn. Šestnáctiletému chlapci však po 80 minutách, které strávil pod vodní hladinou, nebylo pomoci. „Robbie zemřel v důsledku tragické nehody,“ řekl koroner Geoffrey Sulliven. Později to potvrdila i patoložka Anju Agarwal.

Robbieho matka nikoho ze smrti syna neobviňuje, naopak děkuje záchranářům za to, že se synovi všemi silami pokusili pomoci. Její díky směřují hlavně k princi Williamovi. „Nemohu dostatečně poděkovat princi Williamovi za to, že se snažil zachránit mého syna,“ řekla pro Mirror. „To dokazuje, že náš budoucí král je člověk. To, co udělal, bylo odvážné,“ dodala.

O smrti mladého chlapce se zmínil sám William, když tento týden promluvil na konferenci o duševním zdraví v Londýně. „Setkal jsem se několikrát s velmi traumatickými případy zahrnujícími děti, a poté, co jsem měl své vlastní děti, myslím, že spojení osobního života a práce bylo to, co bylo pro mě občas psychicky těžké, a začal jsem mít pocity, které jsem předtím neměl. Ohledně této rodiny jsem se cítil opravdu špatně,“ řekl následník trůnu a dodal, že mu hodně pomohlo, když si promluvil s kolegy.

Ovšem dle prince je potřeba, aby se o psychických problémech v práci mluvilo daleko více, a to hlavně s odborníky. William spolu se svou manželkou Kate a svým bratrem princem Harrym stojí za kampaní „Duševní zdraví v práci“.

Fotogalerie
61 fotografií