Královská rodina se ve Velké Británii považuje za nedotknutelnou. Lidé ji milují a hltají každou novou informaci jak o samotné královně Alžbětě II.(66), tak i o ostatních členech rodiny.  Nový průzkum ale ukázal, že nejpopulárnější mezi britskou veřejností zdaleka není.

Výzkum ukázal, že takový Vévoda ze Sussexu, tedy vnuk královny Alžběty II. princ Harry (34), je populárnější než její Veličenstvo samotné. Od veřejnosti se mu dostalo přízně celkem číselně vyjádřené na 77 procent. Jeho babička skončila pod ním se 74 %. Další členové královské rodiny se dokonce nedostali ani mezi TOP 25 osobností.

Společnost YouGov, která provedla průzkum mezi lidmi ve Velké Británii, zjistila, že mnohem více oblíbené jsou především televizní a filmové hvězdy. Na prvním místě se tak umístil Sir David Attenborough (92).

Přírodovědec, herec a třeba také režisér a publicista Attenborough, který stojí například za fenomenální dokumentární sérií Planeta Země nebo Modrá planeta, porazil o tři procenta herce a celosvětově známého AmeričanaToma Hankse (62), známého třeba z filmu Forrest Gump nebo Sully: Zázrak na řece Hudson.

Attenborough získal v hodnocení 87 %. Druhý Hanks pak procent 84.

Studie odhalila, že na třetím místě figuruje další muž z USA – Steven Spielberg (71). Nejúspěšnější filmový režisér všech dob si slávu vydobyl filmy jako Jurský park či Čelisti. Od britského lidu si vysloužil 82 procent.

Na čtvrtém místě pak došlo k velkému překvapení. Tohle „bramborové“ umístění si vysloužil spisovatel a povídkář Velšan s norskými kořeny Roald Dahl (†74). Dahl byl autorem slavné knihy pro děti – Karlík a továrna na čokoládu a ve dvacátém století patřil mezi ty nejprodávanější autory na světě.

První pětici pak uzavírá legendárníMorgan Freeman (81) společně s neméně slavnou herečkou Judi Denchovou (83).

Za nimi pak skončil herec Robin Williams (63), komik Rowan Atkinson (63), Muhammad Ali (†74). Desítku nejpopulárnějších uzavřel sedmašedesátiletý americký herec Harrison Ford.

Fotogalerie
33 fotografií