Královská rodina se řídí velice přísnými pravidly etikety, která mimo jiné zahrnují i nepatřičný fyzický kontakt. Držení se za ruce či jiné romantické doteky se považují za neprofesionální a nemístné, na veřejnosti je přece jenom pár „v práci“ a reprezentuje. A jak se zdá, pomalu, ale jistě se to učí i princ Harry (34) se svou novomanželkou Meghan (37). Pravidla jsou ale především od toho, aby se porušovala, a nečekané milé gesto u škrobené britské aristokracie je jen znamením, že i když mají modrou krev, jsou to pořád obyčejní lidé.

Vévodu a vévodkyni z Cambridge přivítal zdravotnický tajemník Matt Hancock, když se zúčastnili akce The Global Ministerial Mental Health Summit v County Hall, a Kate, půl roku od porodu, vypadala naprosto skvěle. Možná proto se William neudržel a svou choť hladil po zádech… Kate na sobě měla upnuté fialové šaty od Emilie Wickstead s dlouhými rukávy a zdůrazněným pasem, který podtrhoval její dokonale štíhlou postavu, a semišové lodičky Gianvito Rossi 105 v pudrové barvě. Stejnou kombinaci si mimochodem oblékla už před pěti dny v Hamburku, a kromě Kate, která takto „recyklovala“ šaty, zvolil stejný oblek a kravatu jako v Německu také princ.

Během dvoudenní konference o duševním zdraví by se měly diskutovat otázky nastolené odvážným prohlášením vládou Spojeného království a OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj), které spočívá v troufalém závazku nastolit zdraví duševní rovnocenně s fyzickým. Debatovat tu budou nejrůznější politické osobnosti a odborníci z celého světa. Královští manželé jsou tu v zastoupení své kampaně Heads Together (což znamená Hlavy dohromady a jde o agitaci spočívající v otevření dialogu o psychických nemocech, o kterých se obecně tolik nehovoří).

Populární pár vítal před County Hall rozjařený dav, který toužil své oblíbené členy královské rodiny alespoň z dálky zahlédnout. Další akcí, kde se William s Kate ukážou, a kterou si nemohou nechat ujít ani jejich příznivci, bude svatba princezny Eugenie a Jacka Brooksbanka ve Windsoru tento pátek. Jakou honosnou róbu vynese Kate tentokráte a zda se William opět nechá strhnout emocemi a bude na svou půvabnou manželku něžně sahat i před všudypřítomnými kamerami, se lze zatím jen dohadovat…

Video
délka: 10:09
720p 360p

Princ William a vévodkyně Kate na cestě po Skandiniávii. youtube.com/ EasyTech/BPŽ

Fotogalerie
20 fotografií