Vzpomínku na královskou událost roku se svatební hosté rozhodli pojmout spíše jako výdělečnou činnost. Hned druhý den se na eBayi objevily dárkové taštičky a byl o ně poměrně zájem.

HR manažerce (neboli personalistce) Claire Oliver (31), která byla na veselku pozvána díky své snaze pomáhat mladým lidem najít práci, se pak povedl husarský kousek. Dárkovou taštičku se jí povedlo prodat za 21 400 liber, tedy v přepočtu za téměř 640 000 Kč. Ke svému úspěchu se ale britskému Mailu vyjádřit nechtěla.

Každopádně nebyla sama, dárky ze svatby dalo k dražbě asi ještě dalších 25 hostů. Plátěné tašky s modrými oušky přitom neobsahují nic mimořádného – na straně mají datum svatby a iniciály „H“ a „M“ a v nich naleznete program obřadu, uvítací dopis od Harryho a Meghan, zlatou čokoládovou minci, láhev s vodou hradu Windsor, sušenky, magnetku a slevový kupón do dárkového obchodu na hradě. 

Co na to říkají novomanželé, vévoda a vévodkyně ze Sussexu, není známo. Zas tak velké překvapení to pro ně ale asi není, jelikož v minulosti se podobně dražily také předměty z jiných královských svateb, a dokonce kousky svatebních dortů Williama (35) a Kate (36) či Diany (†36) a Charlese (69).

Fotogalerie: Svatba Harryho a Meghan: Sláva novomanželům!
461 fotografií

CELÝ ZÁZNAM: Svatba Harryho a Meghan očima Františky Čížkové! Jak se kdo oblékl?

Video
délka: 02:04:19

CELÝ ZÁZNAM: Svatba Harryho a Meghan očima Františky Čížkové! Jak se kdo oblékl? Redakce Blesk, Reuter

Video
délka: 01:06

Kam jedou? Princ Harry a jeho Meghan po svatbě naskočili do luxusního jaguáru! Reuters

Fotogalerie
140 fotografií