William – voják, záchranář a lidumil

William Arthur Philip Louis, který se narodil 21. června 1982 v Londýně, je nejstarším potomkem tragicky zesnulé princezny Diany a prince Charlese. Jeho mladším sourozencem je princ Harry (33). Princ William je druhý v nástupnické linii za svým otcem Charlesem, mnoho Britů by jej vidělo raději na trůnu rovnou po Alžbětě II. William dříve působil jako pilot záchranné helikoptéry u britského Královského letectva (RAF) a u charitativní organizace East Anglian Air Ambulance (EAAA), vloni v červenci se svým civilním zaměstnáním pilota vrtulníku záchranné služby skončil.

Kate – obyčejná holka z lidu

Catherine Elizabeth Middletonová alias Kate se narodila 9. ledna 1982 v Readingu západně od Londýna do rodiny stevarda a letušky jako nejstarší ze tří dětí. Vystudovala historii umění, několik let byla zaměstnána jako nákupčí módního řetězce Jigsaw, později pracovala ve firmě svých rodičů.

Láska z univerzity

William se seznámil s Kate na skotské univerzitě St. Andrews, kde oba od roku 2001 studovali historii umění. Údajně to byla Kate, kdo prince Williama na konci prvního ročníku přesvědčil, aby ze školy neodcházel. Jejich vztah zůstal po několik let prakticky bez pozornosti médií. Poprvé byli spolu vyfotografováni při lyžování ve Švýcarsku v dubnu 2004. Jejich zasnoubení bylo oficiálně oznámeno 16. listopadu 2010. Princ požádal Kate o ruku na soukromé dovolené v Keni měsíc předtím.

Pohádková svatba 

Svatba Williama s Kate 29. dubna 2011 se stala světovou společenskou událostí, kterou sledovaly u obrazovek miliony lidí ve 180 zemích. V samotné Británii to bylo víc než 24 milionů lidí. Památný obřad se odehrál v tisíciletém Westminsterském opatství.

Novomanžele, kteří obdrželi titul vévoda a vévodkyně z Cambridge, oddal arcibiskup z Canterbury. Mezi svatebními hosty bylo 50 hlav států, kromě světových politiků byl mezi pozvanými například zpěvák Elton John se svým partnerem Davidem Furnishem, slavný fotbalista David Beckham s manželkou Viktorií, herec Rowan Atkinson, který je blízkým přítelem prince Charlese, či filmový režisér Guy Ritchie.

George – následník trůnu

V prosinci 2012 oznámil Buckinghamský palác, že vévodkyně Kate je těhotná. První potomek páru, George Alexander Louis, princ George z Cambridge, se narodil 22. července 2013. Princ George je třetí v pořadí v následnictví na britský královský trůn.

Charlotte Elizabeth – princezna k zulíbání

Druhé těhotenství Kate bylo oznámeno v září 2014. Dcera Charlotte Elizabeth Diana, princezna Charlotte, se narodila 2. května 2015. Princezna Charlotte je čtvrtou v pořadí následnictví na britský trůn.

Další těhotenství Kate bylo oznámeno vloni v září, jako očekávané datum porodu uváděly britské deníky nejčastěji 23. duben.

Žádné skandály

Princ William a vévodkyně Kate pečlivě střeží soukromí svých dětí. George i Charlotte se zúčastnili svatby mladší sestry Kate Pippy Middletonové vloni v květnu, Charlotte byla jednou z družiček. Obě děti také doprovázely Williama a Kate na oficiální návštěvě Polska a Německa vloni v červenci.

Od září 2017 chodí princ George do školy, rodiče mu vybrali soukromou Thomas’s Battersea School v londýnské čtvrti Battersea. Předtím George navštěvoval školku ve východoanglickém Norfolku, která se řídí principem Montessori a nabízí alternativní vzdělávání.

Dnes se vévodkyni Kate narodil třetí potomek, chlapeček o váze 3,8 kilogramu.