Kate dostala hlavní roli Lízy Doolittlové, která se díky sázce profesora fonetiky ze společenského dna dostane mezi vybranou smetánku. Vstupenkou do lepší společnosti je ovládnutí společenského chování a vybraného jazyka, kterému jí učí právě profesor Higgins.

To je pro ušmudlanou květinářku, která mluví typickým akcentem nejchudšího londýnského předměstí, největší problém. Překonávání jazykových úskalí je ve hře jedním ze zdrojů humoru.

Budoucí vévodkyně byla tak od publika odměněna salvami smíchu, když se snaží překonat chudinský přízvuk a učí se být dámou. Jestli také takhle nějak podobně vypadaly lekce etikety, než mohla být Kate přijata do královské rodiny?

Hra Pygmalion byla jedním z několika představení, ve kterých Kate během navštěvování dramatického kroužku na St. Andrew’s School hrála. V Pygmalionu si zahrála dokonce vedle své platonické lásky. Mladíka Freddyho, který se do Lízy bláznivě zamiluje, hrála Katina první láska Andrew Alexander, který si zahrál v populárním britském seriálu Downtown Abbey.

„Kate se hrozně styděla, protože do něj byla zamilovaná,“ řekl jeden z bývalých spolužáku deníku The Sun.

Je jasné, že hodiny herectví a etikety se Kate velmi hodily. Mezi královskou rodinu zapadla okamžitě a stejně rychle se stala miláčkem nejenom prince Williama, ale celého království. A pohádky ještě není konec…