O návratu Harryho z Afghánistánu informovala televize BBC. Princ by se měl do své rodné země vrátit již tento týden. Ještě před odjezdem však dostal na tiskové konferenci nepříjemnou otázku, zda při své misi někoho zabil.

"Ano, i další to udělali. Oddíl byl v terénu a každý vystřelil nějakou munici. Když se někteří lidé snaží dělat zle našim chlapcům, okamžitě je vyřadíme ze hry," přiznal princ. Ten od září 2012 působil jako pilot bojového vrtulníku na britské základně Camp Bastion v jižním Afghánistánů. Zúčastnil se desítky operací, přičemž několikrát raketami atakoval útok povstalců Talibanu.

Byla to již druhá mise, které se princ zúčastnil. Ta první v roce 2007 trvala pouze deset týdnů. Když princ do Afghánistánu odjel v roce 2012, vedení Talibanu předem avizovalo, že udělají cokoliv, aby se jim podařilo prince dopadnout. Pod touto hrozbou Harry také v září 2012 slavil své osmadvacáté narozeniny, když na jejich základnu zaútočili povstalci. Dodnes není jasné, zda byl terčem útoku právě člen královské rodiny a prozatím v pořadí třetí čekatel na britský trůn.

Fotogalerie
2 fotografie