Populární herečky, modelky, ctěné osobnosti z různých sfér společnosti. Druhořadé hvězdičky, lovkyně mužů s luxus zajišťujícími konty, bohaté i potřebné snobky toužící být při tom. Prorvat se na nějaký večírek. Tyto a další jiné dámy garderobu do festivalových Varů nepodceňují. Její výběr je hodný strategie vojevůdce a většinou se jedná o za příslib propagace vypůjčené modely.

Pro prominentky je jistou záchranou beauty lounge módního magazínu Elle, kde se tým profesionálů postará nejen o outfit V.I.P. hostů, ale o jejich celkový look. Kvantum oblečení ani luxusní značky úspěch samozřejmě negarantují, pokud schází vkus. Konkurence je vždy velká, i když oslnivosti festivalových Benátek, Cannes, nebo Hollywoodu nedosahuje.

Jakou laťku nasadí letošek, se teprve ukáže, ale jistě pár inspirativních stylingů pro velké večery i méně formální akce přinese. Toto je pár modelů z loňska, byť jsou možným podnětem pro letošní róbu v hodině dvanácté. Ale čas ještě je. Týdenní maraton dlouhých, zážitků plných a nedostatkem spánku vykoupených dnů teprve začíná.

P.S.

Záměrně jsem vybrala kreace, jež se od většiny toalet s hlubokými vnady nadoraz vystavujícími dekolty a vysokými pod rozkrok sahajícími rozparky, z nichž nositelky houfně vystrkují nohu, liší. Nestřílí sexy municí na první dobrou, neboť tahle strategie ve své masovosti ztrácí údernost.

Andrea Verešová: Sofistikovaná opulence

Andrea Verešová: Sofistikovaná opulence

Vínově červená je obecně slušivou barvou. Pompéznost táhlé vlečky vyvažuje rafinovaně jednoduchá linie modelu. Do pasu odhalená záda dráždivě kontrastují se zkoseným živůtkem bez dekoltu uzavřeným kolem krku obtočenou vázačkou. Tato varianta klasiky se ctí.

 

Daniela Peštová: Hravý tah

Daniela Peštová: Hravý tah

Sametový, v živůtku do pásu sdrhnutý model se špagetovými ramínky posloužil jako šatová sukně doplněná tenkým, stejně barevným s ní splývajícím rolákem. Subtilní sandálky na podpatku dodaly celku lehkost a čepice svěží výrazný akcent stejně jako jedinečná luxusní kabelka.

Anna Geislerová: Kouřová clona

Anna Geislerová: Kouřová clona

Pro gala akce dosti univerzální toaleta, která je v podstatě za podmínky spodní podšívkové slupky v podobě maxi kombiné vhodná pro každý věk. Dýmově antracitový odstín světlým typům svědčí. Linii ramenou, paží, šíje vykreslující a ochablost kůže zralých žen kamuflující transparent ženskost prezentuje delikátním způsobem. Jen šperků od Cartiera je víc než záhodno. Náramky na ruce držící kabelku jsou zbytečné.

 

Kateřina Sokolová: Podmořský svět

Kateřina Sokolová: Podmořský svět

KVIFF každým rokem podporuje populární osobností zaštítěnou charitu. Loni se touto personou stala Miss ČR 2007 s Nadačním fondem AutTalk, která na zahájení festivalu zvolila zastřeně modrou, ke krku uzavřenou a výšivkami zdobenou róbu z dílny ruské, Hollywoodem adorované návrhářky Vilshenko. Kabelka od Valentina a střevíčky od Kirkwooda kultivovanou notu romantiky dobře doprovodily.

 

Jana Plodková: Cena za něžnost

Jana Plodková: Cena za něžnost

Mělce vystřižené, s tělem elegantně splývající transparentní sedlo a na něj navazující kaskáda nařasených volánů z plihnoucího šifonu. Víly hodná, omamnými klenoty vyšperkovaná toaleta představuje spolu s dalšími doplňky jedinečný, nadčasový outfit, jenž stylizovaný make-up a účes dotahují na artefakt.

Eva Josefíková: Hodno carevny
 

Eva Josefíková: Hodno carevny

Pajetky byly loni šlágrem a v hitparádě se drží i tento rok. Pracovat s nimi v celé ploše není jednoduché, chce to cit pro míru. Flirty vyšívaná, nad kotníky sahající vínová róba z dílny návrháře Jiřího Kalfaře tento požadavek splňuje. Model s vysokým, hrdlo obepínajícím komínovým límcem a ozdobně vyšívaným pásem doplněným ladícími efektními sandálky kupodivu glamour zdobnost s grácií citlivě uhrává.

Jana Doležalová: Sofistikované podání
 

Jana Doležalová: Sofistikované podání

Různým stylingům přizpůsobivé, maximálně univerzální dlouhé společenské šaty jsou skvělým podkladem pro dlouhou velkoryse řešenou vestu z efektního hrubě tkaného materiálu. Věkem neomezená alternativa outfitu na slavnostní premiéry, gala večery, jež u starších žen připadá v úvahu i v případě plesu.

 

Fotogalerie
8 fotografií