Zvládnout tuto disciplínu je sakra těžké, ale přesto se o ni řada lidí včetně známých tváří showbyznysu pokouší. Bohužel mnozí si neuvědomují, že slučování neslučitelného není otázkou hravé nahodilosti, ale promyšleného konceptu. Stejně jako opomíjejí fat, že extravagance laciné karty ve hře nesnese s tím, že ani prachy nabušená kreditka úspěch na scéně negarantuje. 

Mikolas Josef: Jinakost k diskuzi

Mikolas Josef: Jinakost k diskuzi

Brokátový oblek se smokingovými šálovými klopami, který byl pořízen pro klip Abu Dhabi potřebu extravagance splnil, ale na Andělech byl jeden z mnoha amatérských pokusů o kreativitu. Košile s klasickým motýlkem měla mít légu se skrytým zapínáním, na ní zavěšené brýle působí nepatřičně, kalhoty příliš obepínají nohy a bílé tenisky se stejně barevnými bavlněnými ponožkami jsou stylistickým přešlapem.

Známka: 4

Jitka Boho: Stylistický propadák

Jitka Boho: Stylistický propadák

Vysoko nad pasem končící cropp top a figuru kopírující džíny v kotníkových semišových botách na klínu. Na nich župánek suplující hábit z kontrastně bílého výšivkou zdobeného tylu s navrstveným koženým křivákem. Etnický atak monstrózních náušnic, k nim stylově odlišné bižuterní náramky, zavěšená kabelka z perliček plus tvrdé líčení. Výsledkem je tragický mišmaš nahodilostí.

Známka: 5

Klára Bělohlávková: Retro debakl
 

Klára Bělohlávková: Retro debakl

Jedna z aktérek občasné módní policie ulice, sedmnáctiletá studentka arcibiskupského gymnázia prý tíhne k vintage šatníku. Z módy vyšlé, nikoli nadčasové kalhoty má po babičce, k nim neméně, slangem řečeno, odvařenou bundu ze sekáče, k jejímu typu nepatřičný klobouk je rovněž historický. Černé silonky a nemožné zlaté střevíce horor pečetí. Kabelka od Diora, jež údajně stála třicet tisíc, na tom nic nemění.

Známka: 5

Bára Fišerová: Akt nesvéprávnosti

Bára Fišerová: Akt nesvéprávnosti

Kombinace křiváku (zřejmě z imitace kůže), trika s potiskem spolu s nemožnou rádoby romantickou sukní plus ponožkami skautky v nápadných teniskách za zenitem je politováníhodná. O přerostlých, s outfitem nekorespondujících červených nehtech nemluvě.

Známka: 5

 

Kaira Hrachovcová: Nebezpečná formule 1
 

Kaira Hrachovcová: Nebezpečná formule 1

Kaira je rozhodně svá, svým způsobem neuchopitelná a odívání je pro ni jednou z pák seberealizace. Možností, jak prezentovat světu svou image. Ve skladbě outfitu jí hravost a odvaha nechybí, nicméně měla by mít na paměti rčení, že méně je víc. Platí i pro spojení dlouhých, ležérně společenských šatů s prošívanou bundou, robustními teniskami a populární značkovou ledvinkou.

Známka: 3

 

Zorka Hejdová: Provinčně out

Zorka Hejdová: Provinčně out

Delší pánské sako s širokou saténovou klopou a scestnou kombinací knoflíku s tunýlkem se stuhou na sdrhnutí plusové body nesbírá. V něm přiznaná, umělé vnady věznící podprsenka rovněž ne. Na tělo upnuté šedé džíny s ustřihnutými nohavicemi jsou mimo a pasé je i jejich stylově kontrastní a svého času módní spojení se společenskými střevíčky.

Známka: 4

Zuzana Stivínová a Jana Zielinski: Koření osobitosti

Zuzana Stivínová a Jana Zielinski: Koření osobitosti

Jedinečnost, kreativní přístup v odívání je metou dneška. A ona zmiňovaná jedinečnost je vlastní i herečce Stivínové, která úzkou minimalistickou toaletu doplnila kabátkem připomínajícím číšnický rondon. Kombinace je to neobvyklá, ale sedí včetně vínových lodiček a moderních šperků. Plný počet bodů zaslouží i styling zakladatelky Designbloku Zielinski: univerzální róba od Pavla Brejchy osobitě ozvláštněná kšiltem a stříbrným akcentem originální kabelky.

Známka: 1