Byl to především mix Britů a Američanů. Britové byli pochopitelně v přesile. Společným jmenovatelem všech byl tichý luxus pečetěný díly slovutných návrhářů, značkami módního Olympu. Celebrity z USA se snažily dostát dvoru, předepsanému dress code, ale mnohdy s rozpačitým výsledkem. Příkladem za všechny budiž naprosto šílené ponožky Alexise Ohanina, manžela tenistky Sereny Williams. Aristokraté tzv. ujížděli méně, ale i oni občas bez chyby nebyli.

Oprah Winfrey: Špatná volba

Oprah Winfrey: Špatná volba

Za nejbohatší Afroameričanku a také filantropku považovaná slavná moderátorka dokonalá nebyla. Volba příjemně starorůžových šatů z dílny Stelly McCartney budiž, střevíčky i kabelka k nim sedí, ale sluneční brýle jsou přešlapem a monstrózní ozdoba klobouku postrádá cit pro únosnost.

Známka: 3

Vévodkyně Kate s dcerou Charlottou: Rodinná etuda

Vévodkyně Kate s dcerou Charlottou: Rodinná etuda

Manželka následníka trůnu prince Williama vypadá krátce po porodu skvěle a její image je bezchybná. Smetanově bílý kabátek suplující šaty od její oblíbené zn. Alexander McQueen Kate sedí a fakt, že jej oblékla již po čtvrté, přináší body navíc a znamená, že jde ve šlépějích šetrné královny. Klobouček je pak artefaktem zasluhujícím plný počet hvězd.

Známka: 1

George Clooney s manželkou: Body pro Amal

George Clooney s manželkou: Body pro Amal

Hvězda Hollywoodu, známý herec, ale i režisér a producent Clooney na rozdíl od většiny jiných mužů nezvolil žaket, ale více nenucený, dress code povolený vycházkový oblek. Jeho žena, britská právnička Amal, se žlutě zářivým modelem od Stelly McCartney a kloboukem z dílny Stephena Jonese zařadila mezi nejlépe oblečené ženy na obřadu.

Známka: 1

Princezna Eugenie: Omyl aristokratky

Princezna Eugenie: Omyl aristokratky

Vnučka královny Alžběty II, dcera jejího druhorozeného syna, vévody z Yorku Andrewa, která se rovněž bude na hradě Windsor vdávat, by měla mít na tradici lpícím dvorem diktovaná pravidla hry od dětství osvojená. Bohužel není to tak. Jinak by nemohla mít tak krátké šaty, jež sice mají zajímavou strukturu látky, ale příležitosti ani statnější figuře nesedí.

Známka: 3

Victorie a David Beckham: Na hraně funusu

Victorie a David Beckham: Na hraně funusu

Slavný fotbalista, jenž svého času nastartoval éru metrosexuálů a stal se díky kontraktu s British Fashion Council velvyslancem britské módy v Americe a Asii, oblékl moderní formu žaketu. Jeho žena sáhla po modelu vlastní prestižní značky, který je sám o sobě skvělou ukázkou minimalismu, ale temně modrou, do černé opticky přecházející modří, jež se týká i kloboučku, není barevností pro svatbu žádoucí. Rudý akcent lodiček nestačí.

Známka: 2

Královna Alžběta II: V barvě hrášku

Královna Alžběta II: V barvě hrášku

Brity milovaná dvaadevadesátiletá panovnice, šedá eminence, jež schvaluje sňatek i výběr svatebního roucha nevěsty, dala přednost před něžně pudrovými pastely outfitu v neónovém odstínu hráškové barvy. Perly a dnes již ojedinělé, současností opomíjené bílé rukavičky nechybí. Akcent sytě fialového rajčího peří na klobouku dává na vědomí, že tradiční britská móda je zkostnatělá a bláznivě extravagantní zároveň.

Známka: 1

Královna Alžběta II: V barvě hrášku
 

Serena Williams a Alexis Ohanian: Přešlap v podání

Tenisová hvězda, jež loni v září porodila dceru, zvolila zajímavě aranžované šaty pod kolena v odsvědčeném pastelu lososové barvy doplněné správnými střevíčky a neméně zajímavou ozdobou hlavy. Zlatý závěs na krku je však přebytečný a celkovému dojmu na efektu ubírá. Manžel má předpisový žaket s tradičně pruhovanými leč scestně krátkými kalhotami, jež odhalují ostudné, nepochopitelně vzorované ponožky.

Známka: 4

Andrew, vévoda z Yorku, a princezna Beatrice: Opulentní drama

Andrew, vévoda z Yorku, a princezna Beatrice: Opulentní drama

Druhý syn panovnice Velké Británie, princ Andrew, rovněž oblékl klasický, hodinkami na řetízku vyšperkovaný žaket. Jeho další dcera Beatrice, která je neméně statná jako sestra Eugenie, se rozhodla pro ke krku uzavřený model s dlouhými rukávy v královské modři, v níž jsou zbarvené i ozdobné perličky. Beatrice s otcem stylově ladí, ale objemná sukně a charakter šatů se k její figuře nehodí.

Známka: 2-

Tereza Maxová: Hodno Grace Kelly

Tereza Maxová: Hodno Grace Kelly

Mezi pozvanými svatebčany byla spolu s manželem i česká, v devadesátých letech ve světě bodující a v Monaku žijící topmodelka Maxová. Ta se nechala inspirovat linií šatů padesátých let minulého století a smetanový model s útlým živůtkem a bohatou zvonovou sukní oživila žlutým akcentem velkorysého otevřenou lasturu připomínajícího klobouku plus růžovým dotekem hladké kabelky s efektním ouškem z metalu. Vysoce ženské, dokonale vytříbené, nutno říct.

Známka: 1

Tereza Maxová: Hodno Grace Kelly
 

Video
délka: 02:04:19.91

Svatba Harryho a Meghan očima Františky Čížkové! Jak se kdo oblékl? Redakce Blesk, Reuter