Obsah seriálu Emily in Paris

Emily, dvacetiletá Američanka z oblasti Středozápadu, se ocitá v Paříži díky neočekávané pracovní nabídce. Jejím úkolem je poskytnout uznávané francouzské marketingové firmě americký pohled na věc, což vyvolává střet kultur. Emily se musí přizpůsobit novým výzvám, které přináší život v cizím městě, a současně se snaží být úspěšná ve své kariéře a budovat nová přátelství a vztahy.

Pozor, zbytek sekce obsahuje spoilery, pro přeskočení klikněte ZDE

Obsah 2. řady

Druhá sezóna zanechala Emily rozpolcenou, a to jak po romantické, tak po profesní stránce. Po celou sezónu se Emily (Lily Collins) vyhýbala vztahu s Gabrielem (Lucas Bravo), aby mohla zůstat věrná svému přátelství s jeho bývalou Camille (Camille Razat). Místo toho začala chodit s Alfiem (Lucien Laviscount), britským podnikatelem.

Obsah 3. řady

Rok poté, co se Emily přestěhovala z Chicaga do Paříže za vysněnou prací, se ocitá na zásadní křižovatce ve všech aspektech svého života. Tváří v tvář dvěma velmi odlišným cestám se Emily bude muset přesně rozhodnout, kde leží její loajalita – v práci i v milostném životě – a co tato rozhodnutí znamenají pro její budoucnost ve Francii, a přitom se nadále ponořit do dobrodružství a překvapivých zvratů, které život v Paříži přináší.

Obsazení seriálu Emily in Paris

Herci Postavy
Lily Collins Emily Cooper
Philippine Leroy-Beaulieu Sylvie, Emilyina nadřízená
Ashley Park Mindy Chen, chůva
Lucas Bravo Gabriel, Emilyin soused
Samuel Arnold Julien, Emilyin kolega
Bruno Gouery Luc, Emilyin kolega
Camille Razat Camille
Lucien Laviscount Alfie
William Abadie Antoine Lambert

Lily Collins - Emily Cooper

Anglicko-americká herečka, modelka a spisovatelka. Narodila se 18. března 1989 v Guildfordu v hrabství Surrey v Anglii. Jejím otcem je hudebník Phil Collins a matkou Jill Tavelmanová, prezidentka ženského klubu v Beverly Hills.

Lily Collins začala hrát divadlo již v mládí a na filmovém plátně debutovala v roce 2009. Její průlomová role přišla v roce 2012, kdy si zahrála Sněhurku ve filmu "Mirror Mirror". Od té doby se objevila v řadě filmů, včetně "The Mortal Instruments: Město z kostí", "Až na kost" a "Extrémně zlý, šokující a podlý". Collinsová získala uznání kritiky také za své výkony v televizních seriálech, včetně " Emily in Paris" a "Bídníků".

Kromě herecké kariéry se Collinsová věnuje také modelingu, spolupracovala například se značkami Chanel, Max Mara a Lancôme. Je také spisovatelkou, vydala memoáry s názvem "Unfiltered: V roce 2017 vydala knihu "No Shame, No Regrets, Just Me".

Collinsová byla oceněna za svou filantropickou činnost a působí jako vyslankyně dobré vůle kampaně GO, která shromažďuje finanční prostředky pro sirotky a ohrožené děti po celém světě.

Philippine Leroy-Beaulieu - Sylvie

Francouzská herečka a spisovatelka. Narodila se 25. dubna 1963 v Římě francouzské matce a italskému otci. Vyrůstala ve Francii a svou uměleckou kariéru začala jako tanečnice.

Leroy-Beaulieu se poté začala věnovat herectví a v roce 1981 debutovala ve filmu. Od té doby se objevila v řadě filmů, televizních seriálů a divadelních představení ve Francii i v zahraničí. Nejvíce ji proslavila role Sylvie Grateauové v seriálu společnosti Netflix "Emily in Paris".

Leroy-Beaulieuová je také autorkou několika románů, mimo jiné "L'Amour sans le faire" a "Le Petit Garçon sur la plage". Kromě práce v oblasti umění se angažuje v oblasti filantropie a podporuje organizace, jako je Akce proti hladu nebo Červený kříž. Byla oceněna za svůj přínos francouzské kultuře a v roce 2016 ji francouzské ministerstvo kultury jmenovalo rytířkou Řádu umění a literatury.

Ashley Park - Mindy Chen

Americká herečka, zpěvačka a tanečnice. Narodila se 6. června 1991 v Glendale v Kalifornii, USA.

Park je korejského původu a hovoří plynně anglicky i korejsky. Vystudovala hudební divadlo na Michiganské univerzitě. Park debutovala na Broadwayi v roce 2014 v muzikálu "Mamma Mia!". Od té doby se objevila v řadě broadwayských inscenací, včetně "The King and I" a "Mean Girls".

Park je také známá díky roli Mindy Chen v seriálu společnosti Netflix "Emily in Paris". Kromě práce v divadle a televizi je Park také zpěvačkou a vydává hudbu na různých platformách. Za svou práci získala několik ocenění, včetně nominace na cenu Tony za nejlepší ženský herecký výkon v muzikálu za roli ve filmu "Mean Girls".

Parková je zastánkyní osvěty v oblasti duševního zdraví a veřejně hovořila o svých vlastních problémech s úzkostí a depresí.

Lucas Bravo - Gabriel

Francouzský herec a model. Narodil se 1. března 1988 v Nice ve Francii.

Než se stal hercem, pracoval Bravo jako pomocný kuchař v jedné pařížské restauraci. Svůj herecký debut si odbyl v roce 2014 ve francouzském filmu "Smart Ass". Bravo je známý především díky roli Gabriela v seriálu společnosti Netflix "Emily in Paris".

Objevil se také v několika francouzských filmech a televizních seriálech, včetně "T.O.C." a "Bastardi". Kromě herectví se Bravo věnuje také modelingu a spolupracoval s několika významnými módními značkami. Objevil se v editorialech časopisů, jako jsou Vogue a GQ. Bravo je také zastáncem ekologie a udržitelnosti.

Samuel Arnold - Julien

Britský herec. Narodil se 25. srpna 1994 v Anglii. V roce 2017 Arnold absolvoval Královskou velšskou vysokou školu hudby a dramatu.

V roce 2017 debutoval jako herec v televizním seriálu Casualty. Arnold je známý především díky roli Juliena v seriálu společnosti Netflix "Emily in Paris". Objevil se také v několika dalších britských televizních seriálech, včetně "Doc Martin" a "Vera".

Arnold je zkušený divadelní herec, účinkoval například v inscenacích "Kupec benátský" a "Dáma z moře".

Kromě herectví se Arnold věnuje také psaní a je autorem několika publikací. Je zastáncem osvěty v oblasti duševního zdraví a veřejně hovoří o svých vlastních bojích s úzkostí a depresí.

Lucien Laviscount - Alfie

Britský herec a zpěvák. Narodil se 9. června 1992 v Burnley v anglickém hrabství Lancashire.

Laviscount zahájil svou hereckou kariéru v roce 2007 v britské telenovele "Coronation Street". Objevil se také v několika dalších britských televizních seriálech, včetně "Waterloo Road" a "Celebrity Big Brother".

V roce 2013 se Laviscount přestěhoval do Spojených států, aby se mohl věnovat herecké kariéře. Od té doby se objevil v několika amerických televizních seriálech, včetně "Scream Queens" a "Snatch".

Laviscount je také zpěvák a vydává hudbu na různých platformách. Objevil se v několika hudebních videoklipech, včetně písní "Drunk" Eda Sheerana a "Black Magic" skupiny Little Mix. Laviscount je zastáncem osvěty v oblasti duševního zdraví a veřejně hovořil o svých vlastních bojích s úzkostí a depresí.

Emily in Paris - podrobné informace o seriálu

Paříž je díky své romantické pověsti, úchvatné architektuře a kulturnímu významu již po desetiletí oblíbeným dějištěm filmů a televizních pořadů. Mezi nejznámější filmy, které se odehrávají v Paříži, patří "Bez dechu", "Amélie" a "Půlnoc v Paříži".

V těchto filmech se často objevují nádherné památky města, jako je Eiffelova věž, muzeum Louvre a řeka Seina. Kromě toho se Paříž stala také dějištěm populárních televizních pořadů, jako jsou "Emily in Paris", "Sex ve městě" a "Úžasná paní Maiselová".

V těchto pořadech se město často objevuje jako samostatná postava a ukazuje jedinečné čtvrti, kavárny a pouliční život, díky nimž je Paříž tak okouzlující. Obliba Paříže ve filmu a televizi svědčí o jejím trvalém půvabu a přitažlivosti jako destinace, která vzbuzuje představivost lidí na celém světě.

Móda hraje v seriálu Emily in Paris důležitou roli. Titulní postava seriálu, Emily, je mladá Američanka, která se přestěhuje do Paříže za prací v módním průmyslu, a její šatník odráží její vášeň pro styl.

V celém seriálu ji můžeme vidět ve směsici odvážných a hravých outfitů, často v pestrých barvách, s potisky a výraznými doplňky. Emilyin výběr módy je také ovlivněn elegantním a sofistikovaným pařížským stylem, který se snaží napodobit, když se přizpůsobuje novému prostředí. To se odráží i v jejím šatníku, který se v průběhu seriálu vyvíjí a zahrnuje klasičtější a nadčasové kousky, jako jsou trenčkoty, malé černé šaty a baletní lodičky.

V seriálu se také objevuje řada špičkových módních značek, Emily často nosí oblečení od návrhářů, jako jsou Chanel, Christian Louboutin a Vivienne Westwood. Tyto značky se objevují i na mnoha okouzlujících módních akcích, které slouží jako kulisa pro Emilyina dobrodružství v módním průmyslu. Móda je důležitým prvkem seriálu Emily in Paris, který odráží vášeň postavy pro styl a důraz seriálu na módní průmysl jako klíčovou součást kulturní identity města.

Rozhovor s herci o třetí řadě

Pozor následující text obsahuje spoilery 3. řady, pro přeskočení klikněte ZDE

Co vás na třetí sérii seriálu Emily in Paris nadchlo a čím se liší od předchozích dvou sérií?

Darren Star: Mám pocit, že každá sezóna tohoto seriálu navazuje na tu předchozí a my lépe poznáváme postavy. V této sezóně trávíme více času s naším úžasným hereckým ansámblem – všichni jsou to skvělé postavy a je zábavné je lépe poznat. Emily se vydává na fantastickou cestu, která se neustále vyvíjí, a v této sezóně se vydáváme na úžasná místa. Mám pocit, že každá sezóna je větší a větší, a tohle je rozhodně naše největší sezóna.

Lily Collins: Tato sezóna má všechno, co mám ráda z prvních dvou sezón, ale je povýšena na ještě vyšší úroveň. Opravdu vzrušující je, že můžeme vidět všechny ostatní postavy stejně často jako Emily. Máme báječné postavy, které hrají báječní herci, a v této sezóně jich uvidíme ještě víc.

Která klíčová témata jste v této sezóně nejraději rozvíjeli – nějaká konkrétní nová dobrodružství nebo překážky pro Emily?

Darren Star: V této sezóně se Emily mnohem více zapojuje a investuje do toho, aby si zařídila svůj život konkrétně v Paříži, a zjišťuje, co to znamená. Naplno se věnuje novému vztahu s Alfiem, ale stále je tu vzájemná přitažlivost s Gabrielem, která je oba pronásleduje. V této sezóně se jí také podaří rozšířit svou přítomnost v práci a musí učinit několik velkých rozhodnutí, pokud jde o to, kam spadá její loajalita. Emily v této sezóně opravdu roste a dospívá, a tak se usilovně snaží stát se součástí francouzského světa a pracuje na svých znalostech francouzštiny. Prochází zkušeností, kterou prochází každý emigrant, když začne trávit čas v Paříži: francouzský způsob života do něj začne pronikat. Emily se v průběhu sezóny stává stále více obyvatelkou Paříže.

Jaký je to pocit, že se v této sezóně znovu setkáváte s vynikajícím hereckým obsazením seriálu Emily in Paris?

Lily Collins: Je to příjemný pocit mít celou rodinu zase pohromadě a prožívat nová dobrodružství. Vždycky si to nejlépe užíváme. Když jsme spolu, tolik se nasmějeme, a miluju, když můžu v průběhu sezóny cestovat s našimi herci a štábem, které také považuji za přátele. Moc se těším, až se s vámi podělím o všechno, co jsme společně podnikli a vytvořili pro třetí sezónu.

Darren Star: Je taková radost vidět tyto herce každou sezónu a být zase pohromadě. Mezi herci panuje tak skvělý pocit kamarádství. Všichni se rádi vídáme a rádi spolu trávíme čas, což je skvělé, protože spolu trávíme spoustu času – společně cestujeme a dostáváme se na úžasná místa.

Jak byste popsal Emilyinu emocionální cestu a proměnu od první série do současnosti a jakým způsobem tyto změny vidíme na obrazovce?

Darren Star: Od první série do současnosti je Emily mnohem sebevědomější. Nachází své místo v Paříži a myslím, že to je opravdu důležitá součást toho, o čem seriál je. Je to mladá žena, která hledá své místo v práci, své místo v životě, přijímá nečekané příležitosti a zvraty, které jí život přinesl, a začíná se jí lépe dařit riskovat. Od první do třetí série hodně dospěla.

Lily Collins: V první sezóně byla Emily jako ryba ve vodě, psychicky i fyzicky se ocitla na úplně cizím území a cítila se jako outsider. Zatímco ve druhé sérii se začala více aklimatizovat na své okolí, na své spolupracovníky, našla si nové přátele, novou lásku a my jsme druhou sérii opustili a snažili se zjistit, kam směřuje. Zůstane v těchto nových zkušenostech, nebo se vrátí k tomu, co jí bylo pohodlné a známější? Třetí sezónu začínáme s Emily, která se v nové zemi a městě cítí pevně usazená a má skutečný pocit sama sebe. Vidíme, jak se v Paříži stále více aklimatizuje a začíná si být nenápadně jistější sama sebou. Tuto manýru vidíme prostřednictvím její módy, pocitu sebedůvěry, zážitků ve městě i v práci. Dělá za sebe rozhodnutí a drží se jich bez ohledu na následky – v milostných vztazích, v práci, v rámci přátelství a skutečně více přijímá Francii a francouzský jazyk.

Sledujete seriál Emily in Paris? Podělte se o své dojmy v diskusi

Video
délka: 04:52.00
Video se připravuje ...

Trailery prvních tří řad seriálu Emily in Paris Netflix

Fotogalerie
20 fotografií