Obsah seriálu Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera (The Jeffrey Dahmer Story)

Minisérie vypráví příběh jednoho z nejznámějších amerických sériových vrahů, na kterého pohlíží očima Dahmerových sedmnácti obětí. Ponoří se hluboko do neschopnosti policie a apatie, která umožnila rodákovi z Wisconsinu zabíjet několik let bez následků. Seriál ukáže nejméně deset případů, kdy byl Jeffrey Dahmer téměř zadržen, ale nakonec opět puštěn na svobodu. Údajně ho policie i soudci přehlíželi díky tomu, že byl dobře vypadající, upravený běloch.

Obsazení seriálu Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera (The Jeffrey Dahmer Story)

Herci Postavy
Evan Peters Jeffrey Dahmer
Richard Jenkins Otec, Lionel Dahmer
Penelope Ann Miller Matka, Joyce Dahmer
Molly Ringwald Nevlastní matka, Shari Dahmer
Niecy Nash Dahmerova sousedka, Glenda Cleveland
Michael Learned Babička, Catherine Dahmer

Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera (The Jeffrey Dahmer Story) - podrobné informace o seriálu

Jeffrey Dahmer, známý také jako Kanibal z Milwaukee, byl americký sériový vrah a sexuální delikvent, který v letech 1978 až 1991 zavraždil 17 mladých mužů a chlapců. Dahmerovy zločiny byly obzvláště ohavné, protože své oběti nejen zabíjel, ale dopouštěl se také nekrofilie, kanibalismu a dalších forem sexuálního násilí.

Dahmer vyrůstal ve Wisconsinu a Ohiu a od útlého věku vykazoval známky poruchy a nevypočitatelného chování. Navzdory těmto varovným příznakům si Dahmer dokázal udržet normální vzhled a pokračoval ve studiu na vysoké škole, kde se potýkal s alkoholismem a depresemi.

V roce 1978 spáchal Dahmer svou první vraždu a během následujících 13 let zabil dalších 16 mladých mužů a chlapců, většinou Afroameričanů nebo Latinoameričanů. Dahmer lákal své oběti do svého bytu, kde je zdrogoval, uškrtil a poté se dopouštěl nekrofilie a kanibalismu. Jako suvenýry si schovával také části těl svých obětí a upomínkové předměty.

Dahmerovy zločiny byly nakonec odhaleny v roce 1991 poté, co jedna z jeho zamýšlených obětí utekla z jeho bytu a zavolala policii. Když úřady prohledaly Dahmerův byt, našly důkazy o jeho hrůzných zločinech, včetně rozčtvrcených těl a částí těl.

Dahmer byl zatčen a obviněn z několikanásobné vraždy a v roce 1992 byl odsouzen k 15 doživotním trestům odnětí svobody. Byl uvězněn v nápravném zařízení Columbia ve Wisconsinu, kde byl v roce 1994 ubit k smrti jiným vězněm.

Příběh Jeffreyho Dahmera a jeho hrůzných zločinů stále poutá představivost veřejnosti a jeho odkaz zůstává jedním z nejznámějších příkladů sériových vražd v americké historii.

Jeffrey Dahmer byl zatčen 22. července 1991 v Milwaukee ve Wisconsinu. K zatčení došlo poté, co jedna z jeho zamýšlených obětí, mladý muž jménem Tracy Edwards, utekl z Dahmerova bytu a upozornil na policejní auto. Když policie dorazila do Dahmerova bytu, našla důkazy o jeho hrůzných zločinech, včetně rozčtvrcených těl a částí těl.

Dahmer byl původně obviněn z jedné vraždy, ale jak vyšetřování pokračovalo, byl nakonec obviněn z dalších 15 vražd a také z dalších obvinění souvisejících se sexuálním napadením, kanibalismem a mrzačením svých obětí.

Dahmerovo zatčení se stalo hlavní zprávou a rychle se ukázalo, že jde o jednoho z nejznámějších sériových vrahů v americké historii. Navzdory jeho hrůzným zločinům byl sám Dahmer během zatýkání popisován jako spolupracující a klidný a neprojevoval žádné emoce ani lítost nad svými činy.

Soudní proces s Jeffreym Dahmerem byl mediálním cirkusem a jeho případ dodnes poutá pozornost veřejnosti. Nakonec byl odsouzen k 15 doživotním trestům vězení, kde byl v roce 1994 zavražděn jiným vězněm.

Oběti:

Jeffrey Dahmer, známý také jako Kanibal z Milwaukee, zavraždil v letech 1978 až 1991 17 mladých mužů a chlapců. Jeho oběti byly převážně Afroameričané nebo Latinoameričané ve věku od 14 do 33 let. Jména obětí Jeffreyho Dahmera jsou následující:

Steven Hicks byl první známou obětí sériového vraha Jeffreyho Dahmera, známého také jako Kanibal z Milwaukee. Hicks byl 19letý stopař, kterého Dahmer naložil v červnu 1978.  Hicks byl 19letý stopař, kterého Dahmer naložil v červnu 1978. Podle Dahmera spolu s Hicksem pili pivo a kouřili marihuanu, ale když se Hicks pokusil odjet, Dahmer ho uškrtil.

Steven Tuomi byl druhou obětí sériového vraha Jeffreyho Dahmera, známého také jako Kanibal z Milwaukee. Tuomi byl 25letý muž, se kterým se Dahmer seznámil v září 1987 v baru v Milwaukee. Podle Dahmera se s Tuomim vrátili do Dahmerova bytu, kde popíjeli a měli sex. Druhý den ráno Dahmer tvrdil, že Tuomi je mrtvý.

James Doxtator byl čtrnáctiletý chlapec, kterého zavraždil sériový vrah Jeffrey Dahmer, známý také jako Kanibal z Milwaukee. Doxtator byl třetí obětí Dahmerova vražedného řádění, které začalo na konci 70. let a trvalo až do roku 1991. Podle policejních zpráv Dahmer vylákal Doxtatora do svého bytu, kde ho omámil a uškrtil. Poté chlapcovo tělo rozčtvrtil a ostatků se zbavil. Vražda Jamese Doxtatora byla jedním z nejhrůznějších zločinů, které Dahmer spáchal, a šokovala veřejnost i rodiny obětí.

Richard Guerrero byl 22letý muž, kterého zavraždil sériový vrah Jeffrey Dahmer, známý také jako Kanibal z Milwaukee. Guerrero byl čtvrtou obětí Dahmerova vražedného řádění, které začalo na konci 70. let a trvalo až do roku 1991. Podle policejních zpráv Dahmer Guerrera vylákal do svého bytu, kde ho omámil a uškrtil. Poté mladíkovo tělo rozčtvrtil a ostatků se zbavil. Vražda Richarda Guerrera byla jedním z mnoha hrůzných zločinů, které Dahmer spáchal, a šokovala veřejnost i rodiny obětí.

Anthony Sears byl 26letý muž, kterého zavraždil sériový vrah Jeffrey Dahmer, známý také jako Kanibal z Milwaukee. Sears byl jedenáctou obětí Dahmerova vražedného řádění, které začalo na konci 70. let a trvalo až do roku 1991. Podle policejních zpráv Dahmer vylákal Searse do svého bytu, kde ho omámil a uškrtil. Poté mladíkovo tělo rozčtvrtil a ostatků se zbavil. Vražda Anthonyho Searse byla jedním z mnoha hrůzných zločinů, které Dahmer spáchal, a šokovala veřejnost i rodiny obětí.

Raymond Smith byl 32letý muž, kterého zavraždil sériový vrah Jeffrey Dahmer, známý také jako Kanibal z Milwaukee. Smith byl třináctou obětí Dahmerova vražedného řádění, které začalo na konci 70. let a trvalo až do roku 1991. Podle policejních zpráv Dahmer vylákal Smithe do svého bytu, kde ho omámil a uškrtil. Poté mladíkovo tělo rozčtvrtil a ostatků se zbavil.

Eddie Smith byl 36letý muž, kterého zavraždil sériový vrah Jeffrey Dahmer, známý také jako Kanibal z Milwaukee. Smith byl patnáctou a poslední obětí Dahmerova vražedného řádění, které začalo na konci 70. let a trvalo až do roku 1991. Podle policejních zpráv Dahmer vylákal Smithe do svého bytu, kde ho omámil a uškrtil. Poté mladíkovo tělo rozčtvrtil a ostatků se zbavil.

Ernest Miller byl 25letý muž, kterého zavraždil sériový vrah Jeffrey Dahmer, známý také jako Kanibal z Milwaukee. Miller byl devátou obětí Dahmerova vražedného řádění, které začalo na konci 70. let a trvalo až do roku 1991. Podle policejních zpráv Dahmer Millera vylákal do svého bytu, kde ho omámil a uškrtil. Poté mladíkovo tělo rozčtvrtil a ostatků se zbavil.

Konerak Sinthasomphone byl čtrnáctiletý laoský chlapec, kterého v roce 1991 zavraždil Jeffrey Dahmer, známý také jako Kanibal z Milwaukee. Konerak byl jedenáctou obětí Dahmerova vražedného řádění, které trvalo od konce 70. let do roku 1991. Podle policejních zpráv Dahmer vylákal Koneraka do svého bytu, kde ho omámil, uškrtil a rozčtvrtil. Jeho smrt byla jedním z mnoha hrůzných zločinů, které Dahmer spáchal, a šokovala veřejnost i rodiny obětí.

V roce 1991 byla Konerakova smrt katalyzátorem pro Dahmerovo konečné dopadení a zatčení. Skupina znepokojených občanů zavolala policii poté, co byla svědkem toho, jak se Dahmer pokoušel vést nahého a omráčeného Koneraka po ulici. Když policie dorazila na místo, uvěřila zpočátku Dahmerově verzi, že Konerak je jeho devatenáctiletý milenec, a vrátila ho do Dahmerova bytu. Později téhož dne zavolal na policii další svědek a oznámil, že v Dahmerově bytě viděl nahého krvácejícího chlapce, což vedlo k Dahmerovu zatčení.

Jeremiah Weinberger byl 23letý muž z La Crosse ve Wisconsinu, který zmizel v roce 1986. Jeho ostatky byly později objeveny v Dahmerově bytě v Milwaukee. Stejně jako mnoho dalších Dahmerových obětí byl i Weinberger sexuálně napaden, zavražděn a rozčtvrcen.

Dahmer lákal své oběti do svého bytu, kde je omámil, uškrtil a poté se věnoval nekrofilii a kanibalismu. Jako suvenýry si schovával také části těl a památky na své oběti. Skutečný rozsah zločinů Jeffreyho Dahmera se možná nikdy nedozvíme, protože byl mistrem převleků a dlouhá léta se mu dařilo unikat úřadům. Vzpomínka na jeho oběti a hrůznost jeho zločinů však dodnes vzbuzuje strach a odpor.

Rodina:

Rodiče Jeffreyho Dahmera byli Lionel Herbert Dahmer a Joyce Annette Flintová. Lionel Dahmer byl chemik a Joyce Flintová pracovala jako instruktorka dálnopisu. Vzali se v roce 1965 a měli dvě děti, Davida a Jeffreyho.

Lionel a Joyce se po celý život svého syna potýkali s manželskými problémy, a nakonec se rozvedli, když bylo Jeffreymu 18 let. Podle rozhovorů a soudních záznamů měl Jeffrey Dahmer těžké dětství poznamenané citovými a psychickými problémy a také problematickým vztahem s rodiči.

Po zatčení a odsouzení Jeffreyho Dahmera za jeho zločiny oba jeho rodiče veřejně promluvili o případu svého syna a o svých vlastních pocitech viny a odpovědnosti. Joyce Flintová zemřela v roce 2000 a Lionel Dahmer zemřel v roce 2006. Navzdory svému zármutku a proslulosti případu jejich syna se oba nadále věnovali práci na tom, aby se podobným zločinům v budoucnu zabránilo.

Jeffrey Dahmer měl mladšího bratra jménem David Paul Dahmer. David se narodil v roce 1966, několik let po svém bratrovi Jeffreym.

Navzdory proslulosti bratrových zločinů vedl David relativně soukromý život a vyhýbal se pozornosti médií, která Dahmerovu rodinu po vraždách obklopovala. V několika rozhovorech hovořil o pocitech smutku a viny za činy svého bratra a snažil se od případu a s ním spojené proslulosti distancovat.

David také napsal knihu o svých zkušenostech z dospívání s bratrem a o dopadu, který měly vraždy na jeho život a rodinu. Prostřednictvím této knihy a dalších rozhovorů se snažil přispět k lepšímu pochopení událostí kolem bratrových zločinů a pomoci zabránit podobným případům v budoucnosti.

Jeffrey Dahmer, známý také jako Kanibal z Milwaukee, měl problematické dětství, které je často uváděno jako faktor, jenž přispěl k tomu, že se nakonec stal sériovým vrahem.

Dahmer se narodil v roce 1960 v Milwaukee ve Wisconsinu do středostavovské rodiny. Navzdory relativní stabilitě rodiny měl Dahmer těžké období dospívání a od mládí se potýkal se zneužíváním alkoholu a problémy s chováním. Byl popisován jako introvertní a izolované dítě, které mělo problémy navazovat vztahy a navazovat kontakty s ostatními.

Dahmerovi rodiče měli v jeho dětství také vlastní potíže, včetně manželských problémů a finančních potíží, což přispělo k nestabilitě jeho života. V době dospívání se Dahmer začal intenzivně věnovat alkoholu a drogám a projevoval stále nevyzpytatelnější a násilnější chování.

Navzdory pokusům rodičů a dalších lidí zasáhnout a zajistit mu pomoc se Dahmerovy problémy stále stupňovaly a on se nakonec uchýlil k sériovým vraždám jako ke způsobu, jak získat kontrolu nad ostatními a vyrovnat se s vlastním pocitem osamělosti a izolace.

Přesné příčiny Dahmerova kriminálního chování jsou složité, a ne zcela objasněné, ale jako faktory, které k němu přispěly, se často uvádějí jeho problematické dětství a rané zkušenosti se zneužíváním návykových látek a psychickými problémy.

Jeffrey Dahmer

Americký vrah Jeffrey Dahmer mezi lety 1978 až 1991 zavraždil minimálně sedmnáct mladých mužů. Pocházel z dobré rodiny a pyšnil se poměrně vysokým IQ. 

  • První vražda roku 1978, když mu bylo 18 let (Steven Hicks, †18). 
  • Druhá vražda roku 1987 (Steven Tuomi, †24)
  • Další oběti: 16. ledna 1988: Jamie Doxtator (†14), 24. března 1988: Richard Guerrero (†25), 25. března 1989: Anthony Sears (†26), 20. května 1990: Raymond Smith, také známý jako "Ricky Beeks" (†33), červen 1990: Edward W. Smith (†28), září 1990: Ernest Miller (†22), 24. září 1990: David C. Thomas (†23), 18. února 1991: Curtis Straughter (†18), 7. dubna 1991: Errol Lindsey (†19), 24. května 1991: Anthony "Tony" Hughes (†31 let), 27. května 1991: Konerak Sinthasomphone (†14), 30. června 1991: Matt Turner (†20), 5. července 1991: Jeremiah Weinberger (†23), 15. července 1991: Oliver Lacy (†23), 19. července 1991: Joseph Bradehoft (†25).
  • Dopadení: červenec 1991. Dahmerovi utekl Tracy Edwards, zastavil policisty a dovedl je do Dahmerova bytu.
  • Průběh činů: Dahmer oběti lákal k sobě do bytu, kde je pak většinou omámil a pak nich prováděl nechutné experimenty. Některé mučil zaživa. Například ze čtrnáctiletého Koneraka Sinthasomphoneho se snažil udělat lidskou zombie. Dahmer mu do hlavy zaživa vyvrtal díru a do mozkového laloku mu nalil kyselinu chlorovodíkovou. Dahmer vyšetřovatelům popisoval, že některé oběti jedl, s jinými zase po smrti souložil. 
  • Trest: 15 doživotních trestů. Ve vězení strávil ale pouze dva roky.
  • Úmrtí: 28. listopadu 1994 byl Dahmer napaden spoluvězněm, zemřel při převozu do nemocnice.

Video
Video se připravuje ...

Trailer k seriálu Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera Netflix

Fotogalerie
15 fotografií