Obsah seriálu Jack Reacher (Reacher)

Když vysloužilého vojenského policistu Jacka Reachera zatknou za vraždu, kterou nespáchal, octne se uprostřed smrtícího komplotu nečestných policistů, pochybných podnikatelů a intrikářských politiků. Jack musí jen s pomocí vlastního důvtipu zjistit, co se děje v Margrave v Georgii.

Obsazení seriálu Jack Reacher (Reacher)

Herci Role Popis postavy
Alan Ritchson Jack Reacher Vyznamenaný major americké vojenské policie ve výslužbě, který se označuje za „vandráka“
Maxwell Jenkins Mladý Reacher  
Malcolm Goodwin Oscar Finlay Šéfinspektor margravské policie, absolvent Harvardu nosící tvídová saka, který se z Bostonu přestěhoval do malého městečka na jih
Willa Fitzgerald Roscoe Conklinová Strážnice margravské policie se silným smyslem pro spravedlnost a nadáním k vyšetřování
Chris Webster KJ Klinerův rozmazlený syn
Bruce McGill Grover Teale Zkorumpovaný starosta Margrave a Klinerův komplic
Maria Stenová Frances Neagleyová Bývalá armádní vyšetřovatelka, podřízená Reachera, pracující jako soukromý detektiv
Currie Graham Kliner Vlastník Kliner Industries a mocná postava v Margrave

Alan Ritchson - Jack Reacher

Narodil se 28. listopadu 1982 v Grand Forks, Severní Dakota. Americký herec, zpěvák a bývalý model v televizi debutoval rolí Aquamana / Arthura Curryho v superhrdinském seriálu Smallville (2005–2010) stanice The CW, kde hostoval mezi pátou až desátou řadou.

Známým se stal ztvárněním Thada Castla v sitcomu Borci z Blue Mountain State (2010–2011), který se věnoval univerzitnímu týmu amerického fotbalu. Následně se představil v hlavní úloze losangeleského policisty Arthura Baileyho v akčním sci-fi seriálu Blood Drive (2017) na kanálu Syfy. V roce 2018 se vrátil jako Hank Hall v superhrdinském seriálu Titans na streamu DC Universe.

Po odchodu z titanského projektu v roce 2021 přijal titulní postavu v krimiseriálu Jack Reacher na službě Prime Video. Ve filmu si zahrál Glosse v sequelu Hunger Games: Vražedná pomsta (2013). Režijním debutem se stala akční komedie Dark Web: Cicada 3301 z roku 2021, v níž se obsadil do role agenta Carvera.

Je druhým ze tří bratrů a sám otcem tří synů Calema, Edana a Amoryho Tristana, kteří se narodili do manželství s Catherine Ritchsonovou.

Malcolm Goodwin - Oscar Finlay

Americký herec a režisér se narodil 28. listopadu 1982. Mezi lety 2015–2019 hrál detektiva Cliva Babineauxe v komediálně-dramatickém seriálu iZombie na stanici The CW.

V roce 2022 získal další hlavní roli šéfinspektora Oscara Finlayho v krimiseriálu Jack Reacher na službě Prime Video. Na filmovém plátně debutoval roku 2005 vedlejší postavou Rickyho v komedii Backseat. Lucasova bratrance Jimmyho Zee ztvárnil v kriminálním snímku Americký gangster natočeném Ridleym Scottem. Na Newyorské státní univerzitě v Purchase vystudoval roku 2003 bakalářský obor divadelní umění a film (BFA).

Willa Fitzgerald - Roscoe Conklinová

Americká herečka se narodila 17. ledna 1991 v Nashvillu, v Tennessee. Na filmovém plátně debutovala v roce 2008 postavou Vivian v rodinném příběhu For the Love of a Dog.

Seriálové hlavní role ztvárnila jako středoškolačka Emma Duvalová ve slasheru Scream na stanici MTV, v postavě trenérky roztleskávaček Colette Frenchové v thrilleru Jak se opovažuješ i jako seržantka Roscoe Conklinová v Jacku Reacherovi na Prime Video. Po ukončení středoškolského studia v roce 2009 na soukromé dívčí Harpeth Hall School v Nashvillu absolvovala bakalářský obor teatrologie na Yaleově univerzitě (2013, BA).

Jack Reacher (Reacher) - podrobné informace o seriálu

Streamovací služba Amazon 15. července 2019 oznámila zpracování Childovy knižní série Jack Reacher ve formě televizního seriálu. Tvůrce seriálu Tým Škorpion, producent a scenárista Nick Santora, měl připravovaný projekt zaštítit autorsky a produkčně za podpory společností Paramount Television a Skydance Media.

V lednu 2020 následovalo uvedení výkonných producentů, jimiž se s Leem Childem stali Don Granger, Scott Sullivan, David Ellison, Dana Goldbergová, Marcy Rossová a Christopher McQuarrie. Úvodní řada představila adaptaci Childovy románové prvotiny Jatka z roku 1997.

V červenci 2021 bylo oznámeno navázání spolupráce s režisérkou M. J. Bassettovou. Scenáristé se při převedení textu do televize rozhodli častěji verbalizovat Reacherovy myšlenky, přestože se snažili udržet jeho dialogy krátké, polopatické a rozvinuté pouze s lidmi, jichž si vážil. Rovněž postavu Neagleyové začlenili do děje dříve než v knižní sérii.

Dočasné městečko vzniklo na lokacích ontarijského North Pickeringu, kde probíhalo natáčení. Celá fiktivní obec Margrave situovaná do Georgie byla postavena od základů na pronajatém zemědělském pozemku v Ontariu. Některé scény vznikly také v Torontu, Port Perry a v samotném Pickeringu.

Vlastní torontské natáčení první řady v probíhalo mezi 15. dubnem a 30. červencem 2021. Během vzniku jedné ze scén utrpěl Ritchson zlomeninu v akromioklavikulárním kloubu ramena, s nutností operačního zákroku, a při bojové scéně si natrhl šikmý sval břišní.

Sledujete seriál Jack Reacher? Podělte se o své dojmy v diskuzi

Video
délka: 02:15.59
Video se připravuje ...

Trailer seriálu Jack Reacher Prime Video

Fotogalerie
15 fotografií