Čtvrtníček, známý svým typickým smyslem pro humor, cestou ve vlaku natočil video, které adresoval svým kolegům do Karlových Varů a zveřejnil ho na facebookové stránce Buzerant. „Tak hele, vy signatáři, kdybyste si náhodou místo toho svýho breku chtěli pořádně zapicat, tak v našem střeleckym klubu máte vždycky dveře otevřený.“

„Sorry, že tam s váma nemůžu bejt, ale já jedu do zbrojovky. Vybrat si novou pistoli,“ provokoval na záběrech a dodal také, že si dané firmy váží, jelikož dělá zemi dobré jméno „už od první répy“. Na závěr zdraví diváky rázným: „Tě pic!“.

 

Svým výstupem reagoval na kauzu ohledně toho, že Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je sponzorován firmou Česká zbrojovka. Proti tomu se postavila řada umělců a téměř 40 z nich podepsalo dokonce otevřený dopis určeným organizátorům. Mezi signatáři byli například Jan Hřebejk, Jana Plodková, Anna Šišková, Anna Geislerová či Zuzana Kronerová. Jim a dalším pozvaným hostům se nelíbilo, že firma podle zdrojů Amnesty International v minulosti porušovala kodex EU o obchodu se zbraněmi.

Hvězdy proto požadují, aby další ročník festivalu filmu (a svobody, jak říkají) proběhl bez podpory této firmy. Ovšem vedení už na jejich snahu reagovalo a za svým krokem si stojí. „Právě tradiční české firmy a značky, včetně České zbrojovky, pomohly v loňském roce, po odchodu generálního partnera pouhé tři měsíce před začátkem přehlídky, zabezpečit její konání a festival pro filmaře i diváky udržet,“ stojí ve vyjádření pořadatele MFF.  

VIDEO: Petr Čtvrtníček: Moje popularita je už 20 let nezměrná!

Video
délka: 01:42

Petr Čtvrtníček: Moje popularita je už 20 let nezměrná! Tereza Kühnelová, Lukáš Červený

 

Fotogalerie
33 fotografií